Meble biurowe

Wygodne stanowisko pracy kluczem do produktywności

Ergonomiczne stanowisko pracy jest jednym z podstawowych elementów, które wpływają na zadowolenie podwładnych, a tym samym – efektywność realizowanych zadań. Meble biurowe powinny więc zapewniać właściwy komfort i wsparcie dla kręgosłupa, ramion oraz barków, by pracownicy w pełni odczuwali satysfakcję ze swoich działań. Jak stworzyć im takie środowisko?

Nieodpowiednie krzesło biurowe może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Trzeba podkreślić, że na takim fotelu spędza się minimum kilka godzin dziennie – każdego dnia. Zmiany, jakie zachodzą w postawie siedzącej osoby mogą być trudne do zniwelowania, nawet przy aktywnym trybie życia (poza pracą). Najlepiej, gdy mebel można dostosować do wzrostu indywidualnego pracownika, a także jego poczucia komfortu. Troska o odpowiedni sprzęt dla podwładnych owocuje bowiem w powiększenie efektywności całego zespołu.

Na co powinno się zwrócić uwagę, wybierając meble biurowe? 

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia w podobnych zakładach pracy jest biurko. To przy nim spędza się najwięcej czasu, dlatego należy je dopasować do rodzaju wypełnianych obowiązków zawodowych. Blat roboczy powinien być odpowiednio duży, żeby pomieścić na nim potrzebne dokumenty i akcesoria wraz z komputerem. Należy także zastanowić się nad dodatkiem półek i szuflad, które mogą pomóc w przechowywaniu najważniejszych sprzętów. Meble biurowe o takim charakterze muszą też zapewniać komfort nadgarstkom i je odciążać.

Kluczową rolę w zachowaniu prawidłowej postawy ciała odgrywa jednak wygodne krzesło. To, jakie funkcje udostępnia fotel biurowy, wpływa na różnorodne mięśnie oraz stawy – powinien mieć opcję regulowania podłokietników, zagłówków, siedziska i nachylenia oparcia. Podobny mebel jest w stanie w pewnym stopniu naprawić to, co „zepsuło” źle dobrane krzesło. Nigdy nie jest za późno na zakup lepszego wyposażenia, dlatego firmy takie, jak Mont-Plast z Łodzi oferują wygodną wymianę sprzętów, jeżeli nie spełniają one swojego zadania.

Funkcjonalne propozycje mebli biurowych 

Niektóre zakłady pracy decydują się na zakup mebli wypoczynkowych, na których członkowie zespołu mogą odpocząć w trakcie przerwy. Takie „zakątki” są również doskonałym sposobem na integrację, dzięki której komunikacja w firmie przebiega o wiele sprawniej i swobodniej, a tym samym – pracuje się lepiej. O wygodne fotele i krzesła należy także zadbać w salach konferencyjnych, gdzie przedstawienie nowego projektu i inne spotkania biznesowe nierzadko zajmują sporo czasu. Warto, by słuchacze i rozmówcy poczuli się komfortowo.

Materiał partnera