szklane ścianki działowe

Szklane ścianki działowe jako rozwiązanie dla biur

Szklane ścianki działkowe doskonale wpisują się w nowoczesne trendy aranżacji wnętrz. Nadają pomieszczeniom lekkości oraz pozwalają lepiej je doświetlić, dlatego często stosowane są w biurowcach urządzanych w modernistycznym stylu. Jakie parametry musi mieć szkło na ścianki działkowe i czym są tafle szkła bezpiecznego?

Szkło na ścianki działkowe

Do wykonania ścianek działkowych stosowane są tafle szkła bezpiecznego. Odznaczają się one specjalnymi właściwościami. W momencie pęknięcia rozpadają się na nieostre odłamki tak jak w przypadku szkła hartowanego. Z kolei tafle szkła laminowanego nie rozpadają się, ponieważ poszczególne cząstki szkła pozostają przyklejone do folii EVA znajdującej się pomiędzy taflami. Laminowaniu może być poddawane szkło hartowane, które cechuje się wysokimi właściwościami wytrzymałościowymi. Jak podkreślają specjaliści z firmy Centrum Obróbki Szkła, hartowanie polega na podgrzewaniu tafli szkła do wysokiej temperatury, a następnie ich szybkim schładzaniu. Efektem tego procesu jest zmiana struktury szkła oraz podniesienie jego sprężystości i twardości.

Na ścianki działkowe może zostać przeznaczone hartowane szkło odbarwione typu optiwhite lub float. Zielonkawa poświata charakterystyczna dla tafli float jest niezauważalna w szkle optiwhite, ponieważ zostaje ono poddane procesom obniżającym zawartość żelaza. Innym gatunkiem szkła jest antisol, które może być barwione na kolor brązowy, czarny lub grafitowy. Szkło antisol jest półprzeźroczyste i przepuszcza światło, jednocześnie pochłaniając promieniowanie słoneczne.

Zalety szklanych ścianek działkowych

Ścianki działkowe ze szkła cechują się właściwościami dźwiękoszczelności, zapewniają zatem odpowiednie warunki do pracy w biurze. Konstrukcja ścianki ze szkła zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż klasyczna ścianka działkowa. Szkło na przegrody może być matowe lub przezroczyste, w zależności od upodobań inwestora. Zaletą płynącą z montażu szklanych przegród jest zapewnienie poszczególnym pomieszczeniom odpowiedniej ilości światła. Z tego względu ścianki ze szkła stosowane są także do wydzielenie obszarów do pracy poszczególnych pracowników w obrębie jednego pomieszczenia.

Szkło we wnętrzach to trend, który zyskuje na popularności wraz z modą na minimalistyczne aranżacje. Nowoczesne biurowce mają zapewniać maksymalny komfort pracownikom, a szklane elementy znacznie to zadanie ułatwiają. Co więcej, szkło doskonale komponuje się z innymi elementami wnętrz, takimi jak drewno i kamień.

Materiał partnera