szafa na dokumenty

Szafy wnękowe jako sposób na zaoszczędzenie powierzchni biurowej

Szafy wnękowe sprawdzają się nie tylko w prywatnych mieszkaniach, ale także zakładach pracy – to idealny sposób na optymalne zagospodarowanie powierzchni biurowej. Stawiając na taki mebel, można wykorzystać „zakamarki”, które trudno byłoby zaaranżować jakkolwiek inaczej. Czym dokładnie charakteryzuje się proponowane rozwiązanie i co przemawia na jego korzyść?

W pomieszczeniach firmowych znajduje się wiele dokumentów, akcesoriów i urządzeń, które wymagają odpowiedniego systemu przechowywania, żeby praca przebiegała możliwie szybko, sprawnie oraz komfortowo. Organizacja przestrzeni biurowej jest z kolei znacznie łatwiejsza, jeżeli posiada się szafy wnękowe. Opisywane meble pozwalają na uporządkowanie wszelkich „bibelotów”, a jednocześnie nie zajmują zbyt dużo miejsca, ponieważ wypełniają „porzucone” zakamarki (wymiary takich kącików sprawiają, że nie da się tam ustawić innych sprzętów).

Szafy wnękowe: dlaczego warto? 

Wyposażenie, które wykorzystuje dostępne schowki czy wgłębienia, musi być zaprojektowane i wykonane „na wymiar”. Meble są więc maksymalnie dopasowane do warunków panujących w danym pomieszczeniu, ale nie tylko – dostosowuje się je także do potrzeb indywidualnego klienta i prowadzonej przez niego działalności. Jak dodaje bielska firma „INDECO”, opisywane szafy są też znacznie bardziej pojemne od „normalnego” systemu przechowywania, ponieważ wypełniają całą przestrzeń wnęki. Konstrukcja może zatem pomieścić o wiele więcej sprzętów.

Jeżeli projekt na to pozwala, dopasowuje się również ilość szuflad i półek do wymagań danego zakładu. Niektórzy decydują się na podział szaf wnękowych (w Bielsku np. wykorzystuje się do tego specjalne akcesoria) względem kategorii, jakie określają poszczególne dokumenty. Takie rozwiązanie sprawia, że praca biurowa jest o wiele lepiej zorganizowana. Wszystko znajduje się na wyznaczonym miejscu, co pozwala na łatwe i szybkie odnalezienie tego, czego aktualnie się potrzebuje (zwłaszcza w przypadku, gdy goni nas czas).

Szafy wnękowe a oszczędność miejsca 

Proponowane rozwiązanie jest coraz częściej stosowane w różnych przedsiębiorstwach. Chyba najważniejszy atut takich mebli stanowi oszczędność miejsca, która jest szczególnie pożądana w niedużych pomieszczeniach firmowych. Szafy wnękowe są bowiem zaprojektowane w taki sposób, by w pełni zagospodarować dostępny „zakamarek”. Co ważne, można je dopasować nie tylko do standardowych „wgłębień”, ale i mniej „wygodnych” przestrzeni, np. przy skosach na poddaszu i pod schodami. Aby dodatkowo powiększyć biuro, montuje się drzwi przesuwne.

Materiał partnera