segregowanie i organizowanie dokumentow kartony klapowe

Jak segregować i organizować spore ilości dokumentów?

Księgowi, archiwiści, bibliotekarze, sekretarze i przedsiębiorcy – wszystkie te grupy zdają sobie świetnie sprawę z tego, jak ogromnym wyzwaniem jest dbanie o prowadzenie prawidłowej dokumentacji w formie papierowej. Ogromne ilości dokumentów sprawiają problemy, dlatego trzeba je odpowiednio segregować i organizować. Pomóc w tym mogą kartony klapowe. Dowiedz się o nich więcej.

Jakie zalety mają kartony klapowe?

Pomimo rozwoju technologicznego wciąż wymagane są papierowe wersje dokumentów. Oznacza to, że muszą być one składowane w taki sposób, by nie dochodziło do ich uszkodzenia oraz dezorganizacji. Najczęściej wykorzystywane są do tego kartony klapowe ze względu na swoje liczne atuty.

Przede wszystkim kartony są jednym z najtańszych rozwiązań do magazynowania dokumentów. Jednocześnie są pojemne oraz występują w wielu wariantach, dzięki czemu łatwo dobrać produkt do potrzeb danego miejsca pracy.

Kolejnym ważną korzyścią jest ich wielofunkcyjność. Zapakowane w kartonowe opakowania dokumenty są bezpieczne, co sprawia, że mogą być one zarówno składowane w archiwum, jak i transportowe lub przekazane do wysyłki. Dzięki klapom kartony mogą zostać w każdej chwili otworzone – co daje szybki dostęp do potrzebnych dokumentów.

Zanim złożymy kartony, mogą być one łatwo przechowywane w formie rozłożonej. Sprawia to, że na niewielkiej przestrzeni można składować duże ilości potencjalnych opakowań i korzystać z nich, gdy zajdzie taka potrzeba. Dzięki temu kartony klapowe są znacznie lepszym rozwiązaniem niż plastikowe pudełka. Dodatkowo kartony bardzo łatwo się składa, dzięki odpowiedniemu profilowaniu i zaginaniu materiału.

Co bardzo ważne: kartony są ekologiczne. Powstają one z tektury, która jest produktem recyklingu papieru. Zużyte lub zniszczone kartonu mogą zostać posegregowane i umieszczone w odpowiednim kontenerze. W przypadku, gdy uszkodzeniu uległa duża ilość kartonów, wtedy dobrym rozwiązaniem jest sprzedanie ich na skupie papieru.

Produkcją i dystrybucją kartonów klapowych zajmują się takie firmy jak POLKAR z Krapkowic.

Wady kartonów klapowych

Kartony klapowe nie są odporne na działanie ognia oraz wody. Wynika to z właściwości samej tektury. Jednakże archiwa oraz pomieszczenia magazynowe, w których składowane są dokumenty, w większości przypadków zabezpieczone są przed wystąpieniem pożaru oraz gromadzeniem się wilgoci. Dlatego wielu przedsiębiorców decyduje się na przechowywanie dokumentacji właśnie w kartonach klapowych.

Materiał partnera