fotel ergonomiczny

Fotel ergonomiczny, czyli jaki?

Na rynku można znaleźć mnóstwo foteli biurowych, które posiadają charakterystyczne cechy i z łatwością dopasowują się do sylwetki ciała. Jednym z najlepszych siedzisk jest fotel ergonomiczny. Wyróżnia się on doskonale wyprofilowanym siedziskiem oraz oparciem, dzięki czemu skutecznie odciąża kręgosłup i mięśnie. Czym jeszcze charakteryzuje się ten typ fotela i dlaczego warto w niego zainwestować?

Osoby, które prowadzą siedzący tryb życia, np. pracują w biurze lub przy komputerze, doskonale wiedzą, jaki wpływ na ich kręgosłup ma złej jakości fotel lub krzesło. Kilka godzin spędzonych na kiepskiej jakości siedzisku skutkuje bólem pleców, przykurczami, mikrourazami i wadami postawy. Aby temu zapobiec i tym samym znacząco poprawić jakość swojej pracy, wystarczy wybrać odpowiedni fotel. Jednym z rodzajów krzeseł biurowych, które cieszą się ogromną popularnością wśród ludzi prowadzących siedzący tryb życia, jest fotel ergonomiczny. Czym zatem się on wyróżnia?

  • oparcie oraz siedzisko fotela ergonomicznego, utrzymują kręgosłup w kształcie litery S, czyli najlepszej dla niego pozycji.
  • fotel ergonomiczny zapewnia prawidłowe krążenie krwi w udach, dzięki czemu zmniejsza się możliwość zachorowania na choroby układu krążeniowego.
  • ten typ fotela nazywany jest również ,,osobistym trenerem”, ponieważ wymusza przyjęcie odpowiedniej pozycji ciała, bez konieczności regulacji oparcia i siedziska.
  • fotel ergonomiczny “reaguje” na zmianę każdej pozycji ciała, dzięki czemu nawet przy kilkugodzinnym siedzeniu, mięśnie ud, bioder i miednicy odpoczywają.

Czym powinien cechować się dobrej jakości fotel ergonomiczny?

Aby wybrać dobrej jakości fotel ergonomiczny, należy wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Warto zatem zapoznać się z ofertą najlepszych producentów mebli biurowych, np. firmą Stecko meble z siedzibą w Szczecinie. Te szczegóły dadzą Ci pewność, że wybrany przez Ciebie fotel jest najlepszej jakości i będzie spełniał swoje zadanie:

  • podłokietniki – powinny być regulowane, dzięki czemu zapewniają odpowiednie podparcie ramion mimo wzrostu użytkownika
  • oparcie – ważne, aby oparcie miało opcję regulacji wysokości oraz odchylenia, a także podpierało plecy do wysokości łopatek. Dodatkowo wyprofilowane uwypuklenie musi podpierać część lędźwiową pleców.
  • siedzisko – regulowane siedzisko to obowiązkowy element krzesła ergonomicznego. Ważne, aby w czasie siedzenia gwarantowało wygodę, a nie uczucie ciasności.
  • podstawafotele ergonomiczne posiadają pięcionóg z odpowiednią twardością kółek, którą dostosowuje się do rodzaju podłoża, na którym używane będzie krzesło.
  • mechanizm ruchowy – zapewnia tzw. swobodne bujanie się w czasie użytkowania. Dzięki temu oparcie i siedzisko naśladuje dynamikę ciała, ale nieustannie zapewnia odpowiednie podparcie plecom.
Materiał partnera