fotel biurowy

Czym powinien cechować się ergonomiczny fotel biurowy?

Wiele ludzi ma pracę siedzącą, która jest obciążająca dla kręgosłupa. Zła postawa może prowadzić nie tylko do przewlekłego bólu kręgosłupa, ale też poważniejszych schorzeń. Pracownicy (lub ich pracodawca) powinni zainwestować w odpowiedni biurowy fotel obrotowy. Czym charakteryzuje się taki ergonomiczny mebel? Dlaczego jeszcze warto go wybrać?

Dlaczego warto wybrać ergonomiczny fotel obrotowy?

Praca na niewygodnym fotelu obrotowym może doprowadzić do bólu pleców, mięśni, stawów, palców. Nieprawidłowa postawa powoduje zmęczenie, co przedkłada się na efektywność pracy.

Dobrze zaprojektowany fotel biurowy spełnia wszystkie zasady ergonomii. Jest stabilny, a także posiada odpowiednią wielkość siedziska i oparcie. Ergonomiczne krzesło posiada wygodne podłokietniki, a płyty jego siedziska są wyprofilowane.

Cechy ergonomicznych foteli obrotowych

Nie wszystkie fotele biurowe, które można odnaleźć na rynku, są ergonomiczne. Dobry mebel musi spełniać kilka określonych warunków. Warto zwrócić uwagę na jego konstrukcję. Przede wszystkim powinien posiadać wyprofilowane oparcie, które odpowiada budowie kręgosłupa (obowiązkowe wcięcie w części lędźwiowej). Dobre fotele obrotowe powinny mieć możliwość ustawienia siedziska na optymalnej wysokości i głębokości. Posiada najczęściej regulowane podłokietniki (ograniczające pojawienie się bólu dłoni).

Dobrej jakości fotele biurowe mają funkcję aktywnego siedzenia (możliwość odchylenia oparcia do tyłu podczas siedzenia), która umożliwia rozprostowanie pleców. Komfortowe krzesła powinny zostać ponadto wykonane z materiałów przepuszczających powietrze. Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne podczas upalnych dni, kiedy użytkownik nie przykleja się do powierzchni foteli.

Gdzie można odnaleźć ergonomiczne fotele obrotowe?

Ergonomiczne fotele obrotowe pojawiają się w sklepach internetowych i stacjonarnych, związanych z asortymentem biurowym i meblowym.

Dobrze jest przetestować krzesło biurowe przed kupnem (powinno być one dopasowane indywidualnie do użytkownika). Kiedy nie ma takiej możliwości, można zdecydować się na zakupy internetowe. Wystarczy zapoznać się z wymiarami konkretnego modelu i skonfrontować je ze swoimi. Dobrze też sprawdzić procedurę zwrotu, dzięki której będzie można dokonać ewentualnej wymiany lub oddania krzesła.

Sprawdzonym sklepem internetowym, specjalizującym się w sprzedaży i dystrybucji mebli metalowych, biurowych i krzeseł, jest firma FHU CEKAR. Przedsiębiorstwo ma wśród swojego asortymentu nie tylko fotele obrotowe, ale też stoły biurowe i warsztatowe, regały, szafki.

Materiał partnera