wydruk podazajacy zalety

Czym jest wydruk podążający?

Czy zdarzyło Ci się kiedyś męczące oczekiwanie na rozpoczęcia firmowego spotkania? Czujesz, że jesteś przygotowany, masz wydruk dokumentów, a gdy przybywasz na miejsce, zdajesz sobie sprawę, że zapomniałeś o druku ważnego formularza? Na szczęście technologia drukarek ewoluowała i pozwala na wyposażenie biur w urządzenia z systemem oprogramowania wydruku podążającego. Co to właściwie jest i jak działa? Sprawdź!

Czym jest wydruk podążający?

Producenci drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych stale wdrażają nowe rozwiązania, zwłaszcza w systemach drukowania dokumentów w biurze. Jedną z ważnych funkcji jest opcja wydruku podążającego, która w połączeniu z odpowiednim oprogramowaniem pozwala na bezpieczne i wygodne drukowanie dokumentów na dowolnej firmowej drukarce.

Taka opcja drukowania pozwala pracownikowi szybko i bez przeszkód wydrukować dokument w miejscu, w którym znajduje się drukarka. Wystarczy tylko „wypuścić” druk zapisany np. na komputerze i zalogować się do konkretnego urządzenia drukującego kodem PIN lub kartą zbliżeniową z danymi do logowania.

Wydruk podążający z profesjonalnych urządzeń biurowych i oprogramowania dostarczanego m.in. przez firmę iDE ze Szczecina daje pewność, że nawet poufne formularze nie trafią w niepowołane ręce. W przypadku gdy zrezygnujesz z opcji drukowania, przesłany do drukarki plik zostanie automatycznie skasowany.

Co daje wydruk podążający?

Oprócz komfortu i mobilności drukowania wydruk podążający to także oszczędność i kontrola kosztów dla biura. Dzięki takiej opcji można sprawdzać, ile razy było używane dane urządzenie lub ile razy korzystał z niego dany użytkownik, lub dział firmy. To pozwala na redukcję kosztów i minimalizację odpadów z drukowania.

Poza tym takie rozwiązanie jest praktyczne i poprawia wydajność oraz komfort pracy. Minimalizuje przemieszczanie się pracowników i kolejki ustawianie do drukowania na jednym konkretnym urządzeniu. Wydruk podążający zapewnia także elastyczność wszystkim użytkownikom, którzy chcą udostępniać zadania drukowania na przykład swoim asystentom.

Korzystanie z urządzeń z opcją druku podążającego bardzo dobrze sprawdza się w takich branżach jak sektor prawny, gdzie kluczowym wyzwaniem jest bezpieczeństwo druku oraz dział finansowy i handlowy, gdzie można oszczędzić na marnotrawstwie papieru i zachować kontrolę nad wydrukami.

Warto pamiętać, że inwestycja w proste oprogramowanie do zarządzania drukowaniem może znacząco wpłynąć na poprawę funkcjonowania całej firmy.

Materiał partnera