Czy dzierżawa kserokopiarek jest opłacalnym rozwiązaniem?

Czy kserokopiarka jest nam potrzebna w biurze? Zdecydowanie tak. Nie ma co się dłużej zastanawiać nad jej zamówieniem. Co jak co, ale naprawdę można kupić ją tanio, a nawet zdecydować się na jej dzierżawę. Przyjrzymy się nieco bliżej tej drugiej opcji, ponieważ jest naprawdę świetna.

Czym jest dzierżawa?

Na pewno dzierżawa kojarzy nam się z dzierżawą ziemi. Rzeczywiście tak jest. Jednak okazuje się, że dzierżawa kserokopiarek także jest rozwiązaniem, z którego każdy z nas może skorzystać. Oferta https://prima.org.pl/dzierzawa-kserokopiarek/ jest skierowana dla wszystkich przedsiębiorców. Najczęściej są to mniejsze firmy, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z prowadzeniem biznesu.

Wiadomo, że na początku mamy problemy budżetowe, a więc rzeczywiście taka możliwość jest pomocna. Dzierżawa kserokopiarki to po prostu jej wynajem. Podpisuje się umowę z firmą, która takową usługę oferuje. W umowie jest zawarta miesięczna cena takiej dzierżawy oraz ustalany jest okres, na który obowiązuje dana umowa.

Abonament można ustalić w rozliczeniu miesięcznym, kwartalnym, a można także dzierżawę opłacić z góry za cały rok. To, którą opcję wybierzemy, jest już zależne od nas. Oczywiście decydując się na opłatę za cały rok z góry, to otrzymujemy cenę miesięczną znacznie niższą. Jednocześnie jednak musimy opłacić sporą kwotę za dwanaście miesięcy z góry.

Czy dużo firm oferuje dzierżawę sprzętu?

Na pewno zastanawia nas to, czy na rynku jest dużo firm, które oferują dzierżawę sprzętu. Jak to wygląda w rzeczywistości? W rzeczywistości firm tych jest sporo. Co jak co, ale pojawia się ich coraz, coraz więcej. Nie dziwi nas to, ponieważ skoro jest popyt, to jest także podaż. Jest to w pełni normalne. Nie da się tego ukryć.

Niestety musimy uważać, ponieważ czasami pojawiają się na rynku firmy, które niestety nie do końca są uczciwe. Można nawet natknąć się na firmy, które oferują sprzęt, który nadaje się do wyrzucenia. Nikt nie chce przecież dzierżawić sprzętu, który na nic się nie zda.

Na dzierżawę sprzętu, powinniśmy się zdecydować tylko i wyłącznie u danej firmy, którą mamy sprawdzoną. Na pewno umowy nie należy podpisywać u firmy, która niestety, ale nie jest firmą godną polecenia. Jest to bardzo duże ryzyko.

W ofercie firm oferujących dzierżawę bardzo często nie tylko znajdują się kserokopiarki, ale także innego rodzaju sprzęty. Możemy dzierżawić drukarki, faxy, urządzenia wielofunkcyjne, niszczarki, a nawet komputery. W obecnych czasach bardzo popularny jest także leasing sprzętu. Leasing kojarzy się nam głównie z leasingiem samochodu. Leasing ten jest naprawdę najpopularniejszy, ale powinniśmy wiedzieć, że nie jest to jedyna możliwość. Każdy powinien mieć to na względzie.

Warto porównać sobie oferty poszczególnych firm. Bez takiego porównania możemy rzeczywiście przepłacić, a tego na pewno nie lubimy. Pamiętajmy o tym, że w porównaniu należy wziąć pod uwagę nie tylko ceny, ale także jakość sprzętu. Możemy wydzierżawić sprzęt znacznie taniej, ale może to być także o wiele gorszy sprzęt. Tego byśmy nie chcieli.

Materiał partnera