zamienniki tonerów

4 sposoby na to, aby płacić mniej za drukowanie

Aby za wydruk płacić mniej, wystarczy wdrożyć kilka sprawdzonych sposobów. Oszczędności mogą wynikać głównie z zastosowanych materiałów i ustawień wydruku. Kluczowy jest wybór papieru, toneru oraz wielkość i rodzaj wydruków. Kluczowa jest także regularna konserwacja urządzenia. Wystarczy zmienić przyzwyczajenia, aby cieszyć się tanią eksploatacją drukarki.

Kupuj tani papier

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów papierów do drukarek. Producenci zalecają używanie papierów sygnowanych ich logo, co wiążę się jednak z wyższymi kosztami eksploatacji. Tymczasem do wydruków na użytek prywatny, a często także w firmach, wystarczy papier od tańszych producentów. Często taki papier ma taką samą gramaturę, może się nieznacznie różnić drobnymi skazami lub odcienią bieli. Niemniej jednak, drukując materiały do szkoły lub faktury w firmie, taki papier będzie wystarczający.

Kupuj zamienniki tuszy i tonerów

Cena oryginalnych kartridżów bardzo często przekracza koszt samej drukarki. Tymczasem, zamienniki tonerów pozwalają na uzyskanie podobnej jakości wydruków. Co więcej, korzystając z dobrej jakości zamiennika, bardzo często można wydrukować więcej stron niż z użyciem oryginalnego produktu. Mitem jest, że nieoryginalne kartridże mogą wpływać na żywotność drukarki. Producenci zamienników wykorzystują te same technologie, co wiodący przedstawiciele branży.

Regularne czyść drukarkę

Właściwa eksploatacja drukarki pozwala na przedłużenie jej żywotności, a tym samym na uniknięcie kosztów związanych z wymianą maszyny. Specjaliści z Firmy Handlowej „WWM” podkreślają, że konieczne jest przeprowadzenie regularnego czyszczenia głowicy i usuwanie resztek zastygniętego tuszu. W ten sposób można uniknąć poważnych awarii sprzętu oraz osiągnąć maksymalną ilość wydruku z jednego kartridża. Czyszczenie jest wskazane w momencie obniżenia jakości kolorów lub po wymianie tonera.

Stosuj odpowiednie ustawienia drukowania

Aby koszty drukowania były niższe, warto zadbać o ustawienie optymalnych parametrów wydruku. Najlepiej drukować dwustronnie, co przełoży się na oszczędność papieru, a mniej istotne rzeczy drukować po kilka stron na arkusz. Często wystarczy także zmiana rozmiaru czcionki lub ustawień marginesów. Jeśli kolorowy wydruk nie jest niezbędny, najlepiej używać czarnego tuszu, którego wymiana lub regeneracja jest znacznie tańsza. Przed wykonaniem wydruku należy uruchomić funkcje podglądu, aby sprawdzić jak tekst lub obiekt będzie wyglądał po wydrukowaniu. W ten sposób można uniknąć drukowania zbędnych stron.

Materiał partnera