Plandeki okryciowe zwijane

Zwijanie plandek okryciowych. Jak robić to szybko i sprawnie?

Plandeki od wielu lat cieszą się niezwykle dużym zainteresowaniem. Wykorzystuje się je do zabezpieczania towaru transportowanego np. za pomocą przyczepy lub ciężarówki z otwartą przestrzenią załadunkową. To dzięki ich zastosowaniu możliwe jest skuteczne zabezpieczenie transportu przed niekorzystnymi warunkami panującymi na zewnątrz. W jaki sposób działają plandeki okryciowe?

Plandeki – szybki sposób na dokładne zabezpieczenie ładunku

Podczas transportu niezwykle istotną rolę odgrywa zabezpieczenie ładunku. Samo pakowanie stanowi jedynie jego część. Plandeki okryciowe są rozwiązaniem, które umożliwia dokładną ochronę przestrzeni załadunkowej. Zabezpieczają w ten sposób towar przed:

  • niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi,
  • kradzieżą.

Wśród najczęściej stosowanych plandek znajdują się modele okryciowe – w szczególności modele zwijane rolkowo. Jedną z wielu zalet, jakie oferują, jest między innymi bardzo prosty oraz szybki sposób ich rozkładania, oraz składania. W tym celu wykorzystuje się specjalny system kolbowy, który mimo swojej złożoności, pozwala na bardzo szybkie rozłożenie całej plandeki. Plandeki rozwijane i zwijane za pomocą systemu korbowego są niezwykle popularne w budownictwie – wyjaśnia specjalista z firmy Dr Thiel GmbH Sp. z o.o.

Plandeki okryciowe stosuje się między innymi przy wykorzystaniu samochodów ciężarowych z wywrotkami. Pozwala to na dokładne zabezpieczenie transportowanego ładunku np. przed jego zamoczeniem. Chroniony w ten sposób ładunek nie ulegnie również rozsypaniu, np. podczas transportowania kruszywa, które pod siłą wiatru mogłoby zostać rozrzucone. Dodatkowo – w zależności od przewożonego materiału możliwe jest również dopasowanie samej plandeki. Producenci oferują zarówno te wykonane z PVC, jak również materiałowe, których zastosowanie pozwala na zachowanie odpowiedniej cyrkulacji powietrza.

Plandeki okryciowe na samochody i kontenery

Zależnie od zapotrzebowania możliwe jest dokładne dopasowanie wymiarów plandeki do posiadanego przez klienta kontenera, czy samochodu ciężarowego. Istnieje także opcja wyboru sposobu zwijania materiału. Popularną opcją w tym przypadku jest prosta plandeka rolkowa. Jej zastosowanie to przede wszystkim spora oszczędność czasu dla osoby przewożącej ładunek. Ponadto gwarantuje ona także szybkie zakrycie oraz odkrycie transportowanych materiałów. W przypadku ewentualnych awarii, które jednak zdarzają się rzadko, można szybko i bezproblemowo wymienić ją na nowy model.

Wybierając plandeki okryciowe, warto postawić na sprawdzonego producenta. W tym przypadku istotna będzie jakość materiałów, jaka została zastosowana do ich wykonania. Wyłącznie trwałe i odporna na uszkodzenia komponenty są w stanie zagwarantować wysoką właściwą ochronę, czy np. wodoodporność. Tańsze plandeki wykonane z gorszych jakościowo surowców są zdecydowanie bardziej narażone na uszkodzenia.

Materiał partnera