Kluczyki zatrząśnięte w samochodzie

Zatrzaśnięte kluczyki w samochodzie. Co robić?

Wystarczy chwila nieuwagi, aby kluczyk został zatrzaśnięty w samochodzie. Dotyczy to szczególnie starszych modeli pojazdów, jednak takie sytuacje zdarzają się także w bardzo nowoczesnych autach. Warto za wszelką ceną do tego nie dopuścić, a jeśli już spotka Cię taki kłopot, na pewno nie należy podejmować pochopnych i radykalnych środków. Skutecznym rozwiązaniem jest awaryjne otwieranie samochodu.

Zatrzaśnięte kluczyki – co robić a czego nie?

Aby kluczyli zostały zatrząśnięte wewnątrz pojazdu wystarczy chwila zamieszania wywołana pośpiechem lub stresującą sytuacją. Nowoczesne modele pojazdów są wyposażone w zabezpieczenia, które teoretycznie nie dopuszczają możliwości zablokowania drzwi z kluczykami w środku, jednak w ich przypadku taka sytuacja także może się wydarzyć. Specjalista z pogotowia zamkowego Rab podkreśla, jakich rzeczy nie powinno się robić w przypadku zatrzaśnięcia kluczyków. Przede wszystkim, nie należy w przypływie stresu rozbijać szyby samochodu. Jej wymiana może narazić Cię na spore koszty.

Warto też pamiętać, że często powielana opinia, że najmniejsza szyba pojazdu jest najtańsza, jest błędna i czasem jest dokładnie odwrotnie. Wybicie szyby powinno być ostatecznym rozwiązaniem, jeśli wykorzystałeś wszelkie inne możliwości dostania się do wnętrza. Nie warto także samodzielnie próbować otworzyć zamka przy użyciu przypadkowych przedmiotów. Nawet starsze pojazdy są wyposażone w solidne zabezpieczenia i manipulowanie w zamku może go jedynie uszkodzić, bez odniesienia pożądanego skutku.

Co zatem warto zrobić? Przede wszystkim spokojnie zastanów się, czy dysponujesz zapasowym kluczykiem i gdzie on się znajduje? Może warto wrócić do mieszkania po dodatkowy komplet albo poprosić, by ktoś Ci go przywiózł? Jeśli nie masz drugiego kluczyka lub jego uzyskanie jest w danej chwili niemożliwe, pozostaje Ci skorzystać z usługi awaryjnego otwierania zamka.

Awaryjne otwieranie zamka – na czym polega?

Aby skorzystać z takiej usługi, należy skontaktować się z firmą działającą jako pogotowie zamkowe lub ślusarskie. Nazwy mogą się różnić, jednak istotne jest to, czy w ofercie fachowca znajduje się pomoc w przypadku kluczyków zatrzaśniętych w samochodzie. Specjaliści zwykle wykorzystują dwie metody dostania się do wnętrza auta. Jedna z nich polega na otwarciu zamka przy użyciu zaawansowanych narzędzi. Taki sposób sprawdza się nie tylko w przypadku zatrzaśnięcia kluczyków, ale także wtedy, kiedy zostały zgubione lub zniszczone.

Drugi sposób wykorzystywany przez ślusarzy polega na otwarciu okna pojazdu przy użyciu specjalnej przyssawki. Szyba jest częściowo odsuwana, a przez powstały otwór wsuwany jest haczyk, który sięga do klamki, aby otworzyć drzwi. Warto mieć przy sobie numer telefonu do pogotowia zamkowego, ponieważ problem z zatrząśnięciem kluczyków może pojawić się w najmniej spodziewanym momencie.

Materiał partnera