sklejka podłogowa antypoślizgowa

Zastosowanie sklejki antypoślizgowej

Sklejka podłogowa o właściwościach antypoślizgowych znajduje zastosowanie w budownictwie i meblarstwie. Specyficzne właściwości sprawiają, że zakres dziedzin, w których wykorzystywany jest ten budulec, sukcesywnie się powiększa. Połączone ze sobą warstwy cienkich płatów drewna, czyli tzw. forniru tworzą wytrzymałe i uniwersalne deski. Sklejka antypoślizgowa doskonale nadaje się do wykańczania wnętrz. Sprawdź, do czego możesz jej użyć.

Gdzie stosuje się sklejki antypoślizgowe?

Antypoślizgowe powierzchnie mają duże znaczenie tam, gdzie występuje intensywne użytkowanie. Ich zastosowanie pomaga zminimalizować niebezpieczeństwo związane z możliwością poślizgnięcia się. Takie pokrycie nawierzchni najczęściej spotyka się na podłogach w domach oraz na podestach schodów, a także na wszelkiego rodzaju platformach, konstrukcjach i rusztowaniach. Wysoka odporność na uszkodzenia oraz zachowanie właściwości antypoślizgowych nawet na wilgotnej powierzchni pozwala na zastosowanie sklejki w przemyśle transportowym, oraz w kontenerach. Sklejkę antypoślizgową znajdziesz m.in. w Składzie Drzewnym Tadeusza Lisiaka w Poznaniu. W ofercie można znaleźć sklejki antypoślizgowe idealne do układania podłóg drewnianych w domach, a także do wykładania podłóg samochodów dostawczych. Pierwsze i drugie zastosowanie ma na celu ograniczenie ryzyka wystąpienia wypadków spowodowanych poślizgnięciem się.

Jak wykonane są sklejki antypoślizgowe?

Charakterystyczne właściwości sklejka antypoślizgowa zawdzięcza swojej specyficznej budowie. Składa się ona z nieparzystej liczby części wykonanych z cienkich arkuszy forniru. Włókna drewna jednej warstwy są układane w poprzek włókien kolejnej, co nadaje im właściwości antypoślizgowe. Poszczególne warstwy płyt wiórowych są wytwarzane z czystego surowca o różnej wielkości. Arkusze łączone są w warunkach wysokiego ciśnienia i wysokiej temperatury. Do ich zespolenia wykorzystuje się specjalny, mocny klej. Powierzchnia deski antypoślizgowej pokryta jest warstwą, która nadaje jej fakturę. Warstwa ta ma zwykle formę siatki lub heksagonów. Krawędzie oraz powierzchnia zewnętrzna sklejek jest wodoodporna, dzięki czemu zapobiega poślizgowi w każdych warunkach. Na takiej powierzchni wykonuje się dodatkowo specjalne tłoczenie.

Specjalne sklejki antypoślizgowe znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Ekipy budowlane i remontowe chętnie kładą je na podłodze domów oraz samochodów dostawczych, na schodach i podestach. Wykańczanie wnętrz z użyciem sklejki przeciwpoślizgowej zwiększa bezpieczeństwo użytkowników w różnych warunkach.

Materiał partnera