Zastosowanie ręczników z celulozy

Ręczniki z celulozy dystrybuowane są przede wszystkim w rolkach i pliku, składance. Wykorzystywane są w ogólnodostępnych toaletach jak toalety w centrach handlowych, urzędach i innych miejscach publicznych, ale także w dużo bardziej wymagających miejscach, jak gabinety lekarskie i ich zaplecza. Na rynku dostępne są również na przykład specjalne ręczniki fryzjerskie, które wykonywane są z celulozy lub wiskozy.

Ręczniki z celulozy w rolkach i plikach

Ręczniki w rolkach w naszych domach wykorzystujemy przede wszystkim do przecierania blatów kuchennych mebli, szybkiego osuszania naczyń i przeróżnych powierzchni oraz przy myciu okien. Nikogo nie dziwi widok rolki papierowego ręcznika przy kuchennym zlewozmywaku, choć wciąż nie rezygnujemy z ręczników materiałowych. Ręczniki z celulozy w rolkach, które wykorzystywane są w różnych innych miejscach, jak ręczniki wykorzystywane w gastronomii, gabinetach lekarskich i kosmetycznych, umieszczane są zwykle w higienicznych podajnikach. Urywamy tyle papieru, ile potrzebujemy, bez konieczności dotykania samego podajnika. Na rynku bez problemu znajdziemy ręczniki, które nadają się do kontaktu z żywnością, ręczniki dedykowane przede wszystkim do użytku w gastronomii. Podobnie jest z ręcznikami składanymi – dostępne są różne wersje produktów z celulozy, dostępne są również ręczniki z makulatury czy papieru, który jest tak delikatny, jak cieniutkie chusteczki higieniczne. Do składanych ręczników również bez problemu znajdziemy higieniczne podajniki.

Ręczniki fryzjerskie i kosmetyczne

Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się szczególnemu typowi ręczników z celulozy – ręcznikom fryzjerskim i kosmetycznym. O tych produktach opowiadają nam specjaliści z hurtowni środków czystości Aseopaper. W salonach fryzjerskich i kosmetycznych często przydają się ręczniki, którymi możemy osuszać ciało. Muszą to być grube ręczniki o dużej chłonności, które nie rozerwą się po ich namoczeniu i nie pylą się, gdy odrywamy kolejne fragmenty. To ręczniki wyjątkowo miękkie, delikatne dla skóry. W salonach wykorzystuje się również papier w rolkach, który nazywamy czyściwem. To papier w dużych rolkach (długość rolki to nawet ponad 200 metrów bieżących!), który najwygodniej jest umieścić na prostym stojaku lub wieszaku. Przykładem trójwarstwowego, mega grubego czyściwa fryzjerskiego, które cieszy się sporą popularnością, jest celulozowe czyściwo białe TRESOFT. Wysokość rolki to 27 cm, długość 210 mb, w rolce znajduje się 800 odcinków papieru.

Materiał partnera