plomba odzieżowa

Zastosowanie plomb odzieżowych

Nie od dziś wiadomo, że opakowanie to ważny element reklamy, który wpływa na odbiór produktu przez potencjalnego klienta. Nieodłączną częścią opakowania, szczególnie w przypadku artykułów odzieżowych, jest metka, która nie tylko informuje o cenie, ale też przykuwa wzrok i zabezpiecza towar. W tym celu stosuje się specjalne plomby. Czym się one charakteryzują i do czego służą?

Plomby odzieżowe – właściwości i zastosowanie

Plomby odzieżowe to elementy przeznaczone do przymocowywania metek do produktów, przede wszystkim artykułów odzieżowych. Składają się one ze sznurka wykonanego z tworzywa sztucznego, na który nawleka się metkę bądź etykietę, a także ze specjalnie skonstruowanego zapięcia, którego po połączeniu nie da się rozdzielić. W tym właśnie mechanizmie tkwi sekret jednej z dwóch głównych funkcji, jaką pełnią plomby odzieżowe. Wykorzystuje się je bowiem do zabezpieczania towarów. Ponieważ plomby nie da się zdjąć bez jej rozerwania bądź przecięcia, uszkodzenie tego elementu stanowi informację o tym, że dany produkt został naruszony. To przydatne narzędzie na różnych etapach dystrybucji, zarówno podczas transportu, magazynowania, jak i w trakcie ekspozycji produktów w sklepie. W ten sposób oznakowuje się odzież, artykuły skórzane, wyroby kaletnicze, np. torebki i wiele innych. Oprócz pełnienia funkcji zabezpieczającej plomby są również ważnym nośnikiem informacji oraz elementem identyfikacji wizualnej marki.

Czym powinna charakteryzować się plomba odzieżowa?

Plomby odzieżowe to nie tylko metoda zabezpieczenia i metkowania towaru, ale to również skuteczny sposób na wyeksponowanie go, a co za tym idzie promowanie marki. Estetycznie wykonana plomba pomoże budować spójny, pozytywny wizerunek danej firmy, zachęcając klientów do zakupu jej produktów. Aby osiągnąć taki efekt, warto zwrócić uwagę na projekt plomby.

Do wyboru są różne kształty i kolory materiałów, które powinny nawiązywać do logotypu marki, tworząc wspólnie z nim spójną, atrakcyjną wizualnie całość. – Podpowiada specjalista reprezentujący firmę Krawgors, której specjalnością jest import dodatków krawieckich. – Oprócz tego ważna jest również trwałość tego typu elementów. Wytrzymała plomba skutecznie zabezpieczy towar i pozytywnie wpłynie na odbiór produktów danej marki.

Ciekawym rozwiązaniem może być zastosowanie dodatkowych zdobień, np. w formie wytłoczeń bądź nadruków. Efektownie zaprojektowana plomba zabezpieczy odzież przed naruszeniem i będzie stanowiła atrakcyjną formę reklamy, która zachęci klienta do nabycia danego artykułu.

Materiał partnera