pakowanie babeczek

Zastosowanie opakowań z okienkiem

Pudełka tekturowe to uniwersalny typ opakowań, których wszechstronne zastosowanie wynika z niewielkiej wagi, wytrzymałości i funkcjonalności. Jak się jednak okazuje, kartony mają jeszcze jedną, bardzo ważną zaletę, którą jest estetyka. Już sama tektura może być efektownym opakowaniem, a dodatkowo stosuje się różne techniki zdobienia, takie jak kaszerowanie czy hot-stamping. Ciekawie prezentują się też opakowania z okienkiem. Do czego one służą?

Zalety opakowań z okienkiem

Opakowania z okienkiem to pudełka kartonowe ze specjalnie wykonanym otworem, który w zależności od projektu może mieć dowolny kształt, np. prostokąta, owalu lub serca. Wyciętą powierzchnię zabezpiecza się za pomocą wytrzymałej folii. Przygotowane w ten sposób okienko pełni funkcję ozdobną i służy wyeksponowaniu opakowanego produktu. Tak efektowna prezentacja skutecznie przykuwa wzrok klienta, który może bez problemu zapoznać się z zawartością pudełka i ocenić jakość towaru. Nie ma przy tym potrzeby otwierania kartonu, co mogłoby doprowadzić do jego uszkodzenia. Opakowania kartonowe z okienkiem to więc jednocześnie duże udogodnienie dla konsumentów oraz forma promocji dla firmy, która może atrakcyjnie wyeksponować swoje produkty, zachęcając do ich zakupu.

Zastosowanie wysokiej jakości tektury litej lub falistej zapewni przy tym trwałość i odporność opakowania na uszkodzenia, a folia celulozowa sprawi, że całość będzie ekologiczna. – Dodaje pracownik firmy Matpack z Niepołomic, która specjalizuje się w produkcji opakowań do gastronomii i przemysłu. – Dodatkowo istnieje możliwość naniesienia nadruku na opakowanie z okienkiem, np. w formie logotypu danej marki.

Gdzie wykorzystuje się opakowania z okienkiem?

Pudełka z okienkiem to uniwersalne opakowania o szerokim zastosowaniu w wielu różnych branżach. Taką formę ekspozycji produktów szczególnie często wykorzystuje się w cukiernictwie, gdzie duży nacisk kładzie się na atrakcyjną prezentację słodyczy, ciastek i cukierków np. w eleganckich bombonierkach. Dotyczy to zwłaszcza wyrobów o ekskluzywnym charakterze, takich jak francuskie makaroniki, czekoladowe praliny czy trufle. Inne produkty, które trafiają do pudełek z okienkiem to m.in. kosmetyki, alkohole czy herbaty, które w tak efektownym opakowaniu mogą posłużyć jako oryginalny podarunek. To samo dotyczy artykułów dekoracyjnych, tekstyliów i zabawek. Kartoniki z wyciętymi otworami, które są nie tylko estetyczne, ale i wytrzymałe, często wykorzystuje się również do pakowania produktów delikatnych, np. ceramiki oraz rękodzieła. Podsumowując: opakowania z okienkiem to skuteczny sposób na reklamę, dekorację i zabezpieczenie produktu.

Materiał partnera