Zastosowanie opakowań tekturowych w cukierni.

Koło cukierni nie da się przejść obojętnie. Spoglądanie przez szybę na umieszczone na wystawie smakołyki każdemu kojarzy się z okresem słodkiego dzieciństwa, niezależnie od tego, ile teraz ma lat. Kiedy spodziewamy się gości, w pierwszej kolejności sprzątamy dom, a później biegniemy do ulubionej cukierni po pachnącą szarlotkę, sernik czy pączki z różanym nadzieniem. To, w czym je przyniesiemy do domu to głównie zmartwienie cukiernika, ale my również zwracamy na to uwagę.

Nawet jeśli prowadzimy cukiernię z kawiarenką to i tak zapewne spora część naszej sprzedaży odbywa się na wynos, zatem musimy mieć ustalone w co pakować nasze produkty. Większość branży spożywczej pakuje produkty w opakowania tekturowe i to z kilku względów wydaje się najbardziej oczywistą opcją .

Strona praktyczna

Po pierwsze, z punktu widzenia prowadzenia biznesu, być może najważniejszy fakt to ten, że jest to jedna z najtańszych opcji do wyboru. Dodatkowo opakowania takie są bardzo lekkie i łatwo się składają. To oznacza, że nie będą nam zajmować dużej przestrzeni i nie musimy specjalnie na nie wygospodarowywać dodatkowego miejsca. Opakowania możemy również zamawiać w różnych rozmiarach, dających możliwość dopasowania opakowania do wielkości produktu. Mogą to być kartony do ciast i tortów, jak i tacki papierowe wykorzystywane do podawania pojedynczych kawałków ciasta. Nie ma też ryzyka, że opakowania ulegną całkowitemu zniszczeniu, jeśli przypadkiem potrącone, upadną na ziemię. Dodatkowym atutem jest możliwość pisania po nich markerem. Przy przygotowywaniu dużej wysyłki w różne miejsca, naprawdę przydaje się możliwość zaznaczenia markerem na pudełku m.in. nazwiska klienta, nazwy restauracji czy po prostu co w nim jest i gdzie ma trafić.

Estetyka

Ładne pudełka są niezbędne w cukierniach i kawiarniach, którym zależy na estetycznym wyglądzie zapakowanych wyrobów cukierniczych i ich bezpiecznym transporcie. Klient na pewno nie będzie się wstydził iść ulicą z pięknym i pachnącym pakunkiem. A do tego opakowanie możemy również wykorzystać w celach reklamowych. Jeśli dodatkowo na pudełku znajdzie się nazwa naszej cukierni, czy jakiś nowo wprowadzany produkt, który chcielibyśmy rozreklamować, na pewno każdy napotkany sąsiad to zapamięta. Dzięki temu mamy dodatkowy i do tego darmowy nośnik reklamy.

Ekologia

U jednego z producentów opakowań i talerzy jednorazowych ABC-PAK na stronie znaleźliśmy takie motto: Ziemi nie odziedziczyliśmy od naszych ojców – pożyczamy ją każdego dnia od naszych dzieci.

Ten producent posiada dodatkowo certyfikatem FSC®, potwierdzający, że drewno użyte w toku produkcji pochodzi z prawidłowo zagospodarowanych lasów. Doskonale oddaje to najistotniejszą z punktu widzenia naszego  środowiska cechę takich opakowań – są ekologiczne, szybko ulegają biodegradacji i łatwo mogą zostać poddane recyklingowi.

Materiał partnera