kontenery na gruz

Zastosowanie kontenerów na gruz — kiedy warto je wynająć?

Kontener na gruz warto wynająć zawsze wtedy, gdy rozpoczynamy prace budowlane lub remontowe. Gruz należy do kategorii odpadów innych niż komunalne, a więc wyrzucanie gruzu do standardowych pojemników na śmieci jest niezgodne z prawem i powoduje ryzyko otrzymania wysokich kar finansowych. Co więcej, właściciel nieruchomości ma obowiązek utrzymania porządku na terenie działki, a zalegające hałdy śmieci i odpadów budowlanych muszą zostać uprzątnięte.

Budujesz lub remontujesz? Pamiętaj o wynajmie kontenera na gruz

Wynajęcie kontenera to najszybszy i najtańszy sposób na pozbycie się odpadów budowlanych z obrębu posesji. W kontener warto się zaopatrzyć jeszcze przed przystąpieniem do prac – wówczas unikniemy przykrych konsekwencji spowodowanych zaśmieceniem posesji. Rosnącą z dnia na dzień hałdę śmieci nie łatwo jest uprzątnąć. O ile część gruzu można ponownie wykorzystać we własnym zakresie, tak problem pojawia się z pozostałą resztą, a także z odpadami budowlanymi. Wynajmując kontener na gruz, mamy pewność, że firma wywiezie i zutylizuje odpady w sposób zgodny z literą prawa. Warto jednak wiedzieć, że pod pojęciem gruz kryją się trzy podstawowe grupy odpadów:

  • Gruz czysty – beton, cegła, ziemia, ceramika;
  • Gruz zmieszany – gruz czysty wymieszany z armaturą sanitarną, pozostałościami kleju i tynku oraz siatki montażowej i płyt g-k z niewielką ilością styropianu i wełny mineralnej;
  • Gruz zanieczyszczony – gruz mieszany z zanieczyszczeniami z wyłączeniem odpadów komunalnych i resztek organicznych.

Oprócz tego warto wspomnieć o kategorii pozostałych odpadów budowlanych, do których zalicza się zdemontowaną stolarkę drewnianą, szyby, folię budowlaną i opakowania po materiałach, zniszczoną papę, tworzywa sztuczne oraz metale kolorowe.

Zalety kontenerowego wywozu gruzu

Usługi wywozu gruzu oferuje Sawo Gruz. Firma dysponuje kontenerami na odpady budowlane i remontowe, gruz, ziemię, odpady zielone, materiały izolacyjne i odpady wielkogabarytowe. W przypadku niewielkich ilości warto wynająć torby typu Big-Bag, które pomieszczą 1 m3 odpadów.

Pojemniki na gruz można dzierżawić w trybie krótko i długoterminowym, a także wynająć jednorazowo. Kontener dostarczany jest we wskazanym czasie i miejscu a po napełnieniu odbierany. Odpady są wywożone, a zamawiający otrzymuje pusty pojemnik do ponownego zapełnienia. Usługa trwa do wyczerpania gruzu. Jest to nie tylko wygodne rozwiązanie, ale także bezpieczne i ekologiczne. W ten sposób unikamy konieczności organizacji transportu gruzu i nie musimy martwić się jego utylizacją.

Materiał partnera