sprzątanie na budowie

Zasady utrzymania porządku na placach budów

Na placach budowy nie da się uniknąć porozrzucanych tu i ówdzie narzędzi, ogromnych ilości kurzu i pyłu czy rozmaitych odpadów budowlanych. Jednak w celu zachowania odpowiedniego bezpieczeństwa i higieny pracy na budowie należy trzymać się wyznaczonych zasad dotyczących utrzymania porządku. Obowiązują one w trosce zarówno o zdrowie pracowników, jak i płynność realizowanych zadań. Jakie to zasady? Przedstawiamy w artykule!

Jakie zasady utrzymania porządku obowiązują na placach budowy?

Zasady utrzymania porządku na placach budowy nie obowiązują bez powodu. Usprawniają one bowiem wszystkie przeprowadzane prace, a także pomagają w przygotowaniu miejsca budowy. Spośród takich reguł najważniejsze są:

  • rozplanowanie stanowisk i miejsca przechowywania materiałów oraz narzędzi budowlanych,
  • rozstawienie pojemników na śmieci i odpady budowlane,
  • regularne zbieranie, segregowanie i wywożenie odpadów,
  • zbieranie porozrzucanych śmieci na koniec każdego dnia pracy,
  • cotygodniowe zamiatanie placu budowy.

Wywiązywanie się z powyższych obowiązków, a także przestrzeganie odgórnie narzuconych zasad BHP na placach budowy pozwoli uniknąć wielu problemów i przeszkód spowalniających prace, gubienia narzędzi, wypadków oraz innych nieprzyjemności.

Pomoc w utrzymaniu porządku na budowie

Utrzymanie odpowiedniego poziomu porządku na budowie wcale nie jest jednak takie proste. Pracownicy bowiem każdego dnia mają mnóstwo ciężkiej pracy i niekiedy zwyczajnie nie są w stanie skupić się jeszcze na regularnym sprzątaniu. W tym miejscu z pomocą przychodzą profesjonalne firmy sprzątające, takie jak Green Point, które w skuteczny sposób pomagają zachować czystość na placach budowy, na każdym etapie przeprowadzanych prac. Sprawnie przygotują i zabezpieczą teren, dopilnują porządku na bieżąco i posprzątają po skończonych pracach.

Kompleksowe sprzątanie po skończonej budowie

Zakończenie budowy nie wiąże się z końcem wszystkich zadań, które muszą zostać wykonane w tym miejscu. Na placu budowy pozostaje bowiem często ogromny bałagan, którego uprzątnięcie wymaga nie tylko umiejętności, ale też odpowiedniego sprzętu. Współpraca z firmą, która oferuje sprzątanie na budowie, to oszczędność czasu i finansów.

Tym sposobem zapewnisz sobie także spokój i pewność, że czyszczenie zostanie przeprowadzone kompleksowo oraz rzetelnie. Ekipa porządkowa zajmie się zebraniem i wywiezieniem odpadów, posprzątaniem przestrzeni wokół obiektu, pozbyciem się kurzu oraz pyłu z wnętrza budynku, umyciem okien, ścian, podłóg, a także wszelkimi pozostałymi, niezbędnymi czynnościami.

Materiał partnera