Zasady pakowania rzeczy w trakcie przeprowadzki

Zasady pakowania rzeczy w trakcie przeprowadzki

Wszyscy, którzy planują przeprowadzkę, są przerażeni samym pakowaniem i przewozem rzeczy. Przeprowadzka wymaga bowiem bardzo dobrej organizacji i dużego nakładu czasu, ale dzięki kilku zasadom można załatwić ją szybko i tanio. Najwięcej uwagi trzeba poświęcić pakowaniu kartonów, w którym umieszczone będą rzeczy z poprzedniego lokum. Jak więc prawidłowo zapakować kartony, aby ułatwić sobie przeprowadzkę?

Kartony, czyli najlepszy przyjaciel podczas przeprowadzki

Kartony to bardzo popularne akcesorium wykorzystywane przy każdej przeprowadzce. Można umieścić w nich wiele rzeczy, począwszy od elektroniki, przez zastawę stołową i akcesoria z kuchni, po książki czy rośliny. Przeprowadzka kojarzy się z kartonami, jednak ich pakowanie wcale nie należy do łatwych zadań. W kartonach można umieścić niewielkie przedmioty, ale również rzeczy, które można rozłożyć.

W pewnym momencie przeprowadzki może dojść jednak do sytuacji, gdy pudeł będzie za dużo, a ich przewóz samochodem osobowym stanie się nieopłacalny. Wówczas warto zgłosić się do profesjonalnego przewoźnika, gdyż firma przeprowadzkowa przyspieszy organizację przewozu kartonów.

Przygotowanie kartonów do pakowania

Podczas pakowania najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie kartonów. Powinny to być nowe i najlepiej składające się z pięciu warstw tektury pudełka. Im więcej warstw będą posiadać, tym większe obciążenie są w stanie wytrzymać. Do pakowania niezbędne będą także takie materiały, jak folia bąbelkowa, stretch, papiery i szeroka taśma klejąca.

Jak mówi specjalista z firmy oferującej pomoc w przeprowadzce Yellow Transport: Rzeczy trzeba również odpowiednio pogrupować, aby przyspieszyć proces pakowania. Osobno należy umieścić książki, dekoracje, talerze, szklanki, elektronikę i tak dalej. Najlepiej, jeśli w każdym kartonie znajdzie się tylko konkretna grupa przedmiotów, na przykład plastikowe, szklane lub metalowe.

Jak pakować przedmioty do kartonów?

Pakowanie kartonów powinno się wykonywać według pewnych zasad, które pozwolą usprawnić ten proces. Wkładanie przedmiotów do pudełek należy rozpocząć od najtrwalszych rzeczy, przykładowo tych, wykonanych z metalu. Tego typu rzeczy można włożyć do pudełka bez żadnego zabezpieczenia. Wystarczy jedynie wyłożyć czymś spód pudełka, a następnie uzupełnić je gazetami. Przedmioty z plastiku można owijać osobno folią bąbelkową w celu zabezpieczenia, ale można także umieszczać mniejsze przedmioty w większych, a następnie całość owinąć folią.

Podczas pakowania najbardziej trzeba zadbać o przedmioty ze szkła, czyli szklanki, talerze, kieliszki, wazony i tym podobne. Talerze można przekładać kawałkami gazety lub folią bąbelkową i układać w stosy. Szklanki i kieliszki należy zafoliować osobno i układać blisko siebie w niskim kartonie. Książki natomiast należy układać w poziomie i nie wkładać ich zbyt wielu do pudełka, bo stanie się ono mało mobilne.

Warto również zadbać o dobre zabezpieczenie spodu pudełek folią i taśmą klejącą. Jeśli w jednym pudełku znajdują się przedmioty o różnej wadze, najcięższe z nich należy umieścić na spodzie. W trakcie przenoszenia kartonów nie można trzymać ich za boki, a trzeba podtrzymywać je od dołu. W przypadku rzeczy, które nie są narażone na zgniecenie lub potłuczenie, lepiej umieścić je w worku – mogą to być nawet zwykłe worki na śmieci.

Materiał partnera