sztuczne ognie

Zasady organizacji pokazów sztucznych ogni

Nie ulega wątpliwości, że sztuczne ognie to nie lada atrakcja i wspaniała zabawa. Różnokolorowe światła i charakterystyczne dźwięki stanowią wspaniałą, niezwykle spektakularną oprawę każdego wyjątkowego wydarzenia – ślubu, koncertu czy jubileuszu. Nic więc dziwnego, że pokazy sztucznych ogni cieszą się coraz większą popularnością. Jakich zasad należy przestrzegać podczas organizacji tego rodzaju widowiska?

Po pierwsze – bezpieczeństwo

Sztuczne ognie to niewątpliwie niezwykle efektowna atrakcja, ale także – warto zdawać sobie z tego sprawę – wymagająca szczególnej ostrożności. Mamy tu bowiem do czynienia z materiałami pirotechnicznymi, których niewłaściwe użytkowanie może stwarzać ryzyko pożaru i stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia uczestników pokazu. Z tego powodu swobodne korzystanie ze sztucznych ogni jest zabronione i wymaga specjalnego pozwolenia. Odstępstwem od tej reguły jest jedynie okres noworoczny. Poza sylwestrowymi imprezami, wszystkie inne pokazy sztucznych ogni wymagają specjalnego zezwolenia od Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Jeśli już załatwimy potrzebne formalności, przyjdzie pora na pierwszy etap organizacji bezpiecznego pokazu fajerwerków, a mianowicie wybór dobrej jakości sztucznych ogni. W tym celu warto skorzystać z oferty renomowanego dostawcy, czego przykładem jest firma Click Pyro & Art. Sztuczne ognie powinny pochodzić od sprawdzonych producentów, a także posiadać instrukcję użytkowania. Następnie trzeba odpowiednio zaplanować pokaz. Istotną kwestią jest tu miejsce, w którym odbędzie się widowisko. Powinien być to taki teren, gdzie nie będziemy przeszkadzać ani zagrażać zdrowiu ludzi i zwierząt, a także nie wyrządzimy szkód materialnych. Pokazu nie należy organizować w pobliżu zbiorników z łatwopalnymi substancjami, a więc np. w sąsiedztwie stacji benzynowych. Niedozwolone jest korzystanie z fajerwerków w pomieszczeniach zamkniętych, a także na balkonach. Osoba odpalająca sztuczne ognie powinna być przy tym pełnoletnia i trzeźwa.

Samodzielnie czy z firmą?

Na rynku dostępne są zestawy pirotechnicznego do samodzielnego odpalenia. Jednakże, jak wynika z powyższych informacji, organizacja pokazu sztucznych ogni, który będzie bezpieczny i spektakularny, nie jest rzeczą prostą, dlatego coraz większą popularnością cieszą się usługi profesjonalnych firm specjalizujących się w tego rodzaju widowiskach. Dlaczego warto korzystać z ich ofert? Firmy, takie jak wspomniana już Click Pyro & Art., posiadają niezbędne koncesje i pozwolenia zarówno na obrót materiałami pirotechnicznymi, jak i na wykonywanie pokazów z ich użyciem. Doświadczeni, odpowiednio przeszkoleni pracownicy gwarantują nie tylko pełne bezpieczeństwo, ale także spektakularne widowisko. Pomogą ułożyć ciekawy scenariusz pokazu, dobiorą idealne fajerwerki do okazji i miejsca, zadbają również o oprawę muzyczną. Ponadto firmy tego typy dysponują specjalnymi magazynami i pojazdami do przechowywania i transportu sztucznych ogni. To dobry sposób na organizację pokazu fajerwerków.

Materiał partnera