odbojnice przemysłowe

Zasady montażu odbojnic przemysłowych

Bezpieczeństwo ludzi i mienia w przestrzeni przemysłowej oraz publicznej traktowane jest priorytetowo. Dla zwiększenia jego poziomu stosuje się skuteczne metody zabezpieczeń osób, infrastruktury i ciągów komunikacyjnych w postaci odbojnic. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym są odbojnice przemysłowe. Poznaj też najważniejsze zasady ich montażu.

Czym są odbojnice przemysłowe?

Odbojnice to solidnie konstrukcje zabezpieczające budynki, maszyny oraz konstrukcje przed uderzeniem lub najechaniem przez pojazdy, poruszające się w wydzielonych strefach. Zaprojektowane są tak aby w większości pochłaniać energię ewentualnego uderzenia. Dlatego wykonane są najczęściej z masywnych rur i profili stalowych. Dostępne są w różnych formach i kształtach w zależności od sposobu ochrony miejsca lub umiejscowienia odbojnicy. Z reguły malowane są proszkowo w wybranym kolorze RAL, jak również w dwóch kontrastowych kolorach tworzących na przemian pasy. Na życzenie klienta mogą być wyposażone w elementy odblaskowe. Jeżeli chciałbyś zapoznać się z rodzajami lub konkretnymi typami odbojnic zapraszamy na stronę internetową producenta odbojów przemysłowych Mesitekos z Bielska-Białej.

Zastosowanie odbojnic przemysłowych.

Odbojnice przemysłowe, zwane także odbojami, znajdują szerokie zastosowanie w zakładach przemysłowych, magazynach, sklepach wielkopowierzchniowych itp. Ustawiane są przede wszystkim w strefach, w których odbywa się transport kołowy. Chronią słupy hal fabrycznych, pracujące maszyny, urządzenia i regały magazynowe oraz wiele innych elementów wyposażenia. Wydzielają także bezpieczne strefy dla pracowników. Stosowane są do wyznaczania ciągów komunikacyjnych i miejsc parkingowych. Odbojnice przemysłowe ograniczają możliwość przejazdu i oddzielają dostępne dla pojazdów strefy. Służą również do rozgraniczania różnego typu ruchu, np. kołowego od rowerowego lub ruchu pieszego. Stanowią ochronę przed zniszczeniem elementów architektonicznych i wjazdów do bram.

Montaż odbojnic przemysłowych

Istnieje kilka wariantów montażu odbojnic przemysłowych. Uzależniony jest on od typu odbojnicy i struktury podłoża. Instalacja odbojnic musi być wykonana solidnie i zgodnie ze specyfikacją producenta, tak aby w jak największym stopniu spełniały swoje zadania. W zależności od rodzaju odbojnic są one betonowane lub kotwione do podłoża za pomocą solidnych i trwałych kotew stalowych. Gdy takie mocowanie jest niewystarczające, dodatkowo zaleca się zastosowanie kotew chemicznych. Najskuteczniejsze jest jednak powierzenie montażu odbojów profesjonalnej firmie. Profesjonalny montaż odbojnic wykonują firmy zajmujące się obsługą techniczną powierzchni przemysłowych.

Materiał partnera