skup aut

Zasady działania skupów aut

Utrzymanie starego i mocno wyeksploatowanego samochodu z dużym przebiegiem, z czasem przestanie być opłacalne. Z kolei sprzedaż egzemplarza zużytego, wręcz stwarzającego niebezpieczeństwo, jest najzwyczajniej nieodpowiedzialna. Doskonałym rozwiązaniem, umożliwiającym łatwe i szybkie pozbycie się starego i zniszczonego samochodu, jest jego zezłomowanie. Na jakiej zasadzie skupowane są auta na złom? Jak znaleźć dobry auto złom? Odpowiadamy!

Kiedy warto skorzystać z usług auto złomu?

Jeśli jesteś użytkownikiem starszego, mocniej wysłużonego samochodu, na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak kosztowne jest jego utrzymanie. Z czasem utrzymanie starego i mocno wyeksploatowanego auta, w ogóle przestaje być opłacalne. Warto pamiętać, że nie każdy model zasłuży z kolei na miano „kultowego” samochodu, który w przyszłości zyska na wartości. W przypadku, gdy auto jest już dość wysłużone, jego utrzymanie jest nieopłacalne, a decyzja o sprzedaży i przekazaniu go w kolejne ręce byłaby co najmniej nieodpowiedzialna – rozsądnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług auto złomu skupującego stare, niesprawne oraz powypadkowe samochody.

Wyrejestrowanie oraz kasacja starego, niesprawnego lub powypadkowego pojazdu oznacza dla właściciela liczne wizyty w urzędzie i wydziale komunikacji oraz związane z tym formalności. Nie musi tak być! Auto złom, który wykupi Twój samochód, sporą część formalności załatwi za Ciebie. Jeżeli potrzebujesz usług auto złomu w Lesznie, Legnicy lub w okolicznych miejscowościach – skontaktuj się z Derengowscy Stacja Demontażu Pojazdów.

Na jakiej zasadzie skupowane są auta na złom?

Pojazdy skupowane i złomowane są niezależnie od rodzaju, stanu technicznego czy marki. Warunkiem ich przyjęcia jest posiadanie odpowiedniej dokumentacji. Co będzie potrzebne?

  • dowód rejestracyjny pojazdu,
  • karta pojazdu (o ile była wydana),
  • tablice rejestracyjne,
  • właściciel z ważnym dowodem tożsamości lub osoba przez niego upoważniona,
  • pojazd posiadający czytelne numery VIN.

Jak oddać samochód do auto złomu? Wystarczy, że skontaktujesz się z wybranym auto złomem – podczas rozmowy telefonicznej uzgodnicie cenę i ustalicie termin odbioru samochodu. Sam odbiór pojazdu trwa zwykle ok. 20 minut, a pieniądze wypłacane są w gotówce od ręki. Poza pieniędzmi, otrzymujesz od właściciela auto złomu również odpowiednie zaświadczenie, potwierdzające zezłomowanie pojazdu, które jest dokumentem wymaganym przez ubezpieczalnię, podczas starania się o zwrot składki ubezpieczenia OC, a także dokumenty potrzebne do wyrejestrowania samochodu.

Materiał partnera