wesele

Zalety wesela w kameralnym hotelu

Organizacja wesela to dla wielu prawdziwe wyzwanie. Wymaga ono od pary młodej podjęcia szeregu istotnych decyzji. Jedną z najważniejszych, mogących przesądzić o sukcesie lub porażce imprezy, jest wybór sali weselnej. Jedną z lepszych opcji jest zorganizowanie przyjęcia weselnego w hotelu kameralnym. Znamy zalety tego rozwiązania.

Jakie macie opcje?

Gdy przyszli małżonkowie rozpoczynają planowanie wesela, to jednym z pierwszych zadań znajdujących się na ich liście jest wybór i rezerwacja odpowiedniej sali, która pomieści wszystkich gości. Wybierać mogą między domami weselnymi, pensjonatami, restauracjami, domami kultury, a nawet pałacykami i zamkami. Jednak najlepszą opcją jest zdecydowanie kameralny hotel.

Wesele organizowane w kameralnym hotelu, niezależnie od jego standardu, będzie z pewnością wydarzeniem niezapomnianym. Wszystko dlatego, że tego typu obiekty posiadają idealnie nadające się na takie imprezy zaplecze. Ponadto, wnętrza kameralnych hoteli są przeważnie eleganckie, a jednocześnie przytulne, toteż doskonale podkreślają charakter wydarzenia.

Dlaczego hotel kameralny?

Organizacja przyjęcia weselnego w kameralnym hotelu, takim jak np. Hotel Sleep we Wrocławiu, ma wiele zalet. Do największych plusów takiego rozwiązania można zaliczyć:

  • Profesjonalną obsługę – hotele o dobrym standardzie oferują wysoki poziom swoich usług, a to ma bezpośredni wpływ na komfort i zabawę zarówno Pary Młodej, jak i jej gości. W takich hotelach, obsługa dba o wydawanie i serwowanie posiłków. Ponadto, pozostaje do dyspozycji gości na czas trwania całego wydarzenia.
  • Smaczną kuchnię – dużą zaletą hoteli kameralnych jest ich zaplecze kuchenne. Umożliwia ono wcześniejszą degustacja serwowanych tam potraw i ocenienie ich pod względem smaku oraz jakości. Organizacja wesela w hotelu kameralnym jest trochę mniej wymagająca (nie trzeba zamawiać firmy cateringowej). Co więcej, goście otrzymają na przyjęciu dania świeże i ciepłe, przygotowywane na miejscu.
  • Dostępność noclegów – wyprawiając przyjęcie weselne w kameralnym hotelu, można zapewnić gościom noclegi, co ważne jest szczególnie w przypadku tych osób, których znajomi i rodzina zjeżdżają się na to wydarzenie z różnych stron. Ponadto, hotele zwykle oferują także pokój dla nowożeńców. Taki prezent zapewnia im prawdziwy komfort, zarówno w czasie uroczystości (można w nim np. schować kwiaty i prezenty), jak i po jej zakończeniu.
  • Wielkość sal – hotele kameralne dysponują przeważnie salami dla niewielkiej liczby gości, nadające się raczej na niewielkie, kameralne wesele. To istotna informacja dla tych par młodych, które planują zaprosić nie więcej, niż 50-60 najbliższych osób i nie chcą inwestować w wielkie, pełne przepychu sale mieszczące dwa razy większą liczbę gości.
  • Lokalizację – niektóre hotele kameralne znajdują się w bardzo urokliwych miejscach, stanowiących idealną scenerię dla przyjęcia weselnego. Choć często położone są poza centrami miast, to dojazd do nich jest zwykle szybki i łatwy, zatem warto rozważyć wybór takiego rozwiązania.
Materiał partnera