Zalety przesyłek kurierskich

W dzisiejszych czasach ogromny wpływ na decyzję o zakupie danego produktu ma szybkość realizacji zamówienia oraz koszt przesyłki. Korzystanie z przesyłek kurierskich jest bardzo wygodne zarówno dla odbiorcy jak i nadawcy. Kurier odbiera naszą paczkę z mieszkania lub biura nadawcy i dostarcza ją pod konkretny adres. Jeżeli mamy sklep internetowy warto korzystać z usług kurierów. 

Dlaczego warto korzystać z kuriera?

Czas realizacji dostawy

Największą zaletą wyboru przesyłek kurierskich, jako opcji dostawy jest bez wątpienia bardzo szybka dostawa. Nie musimy biegać na pocztę z paczkami, tylko czekamy na kuriera, który przyjedzie do naszego domu lub firmy i je od nas odbierze.  Paczka często pojawia się u nas już kolejnego dnia. Kurier przed dostarczeniem paczki zadzwoni do nas w celu umówienia się na konkretną godzinę. W przypadku niemożności odebrania przesyłki o ustalonej godzinie, przewoźnik będzie próbował dostarczyć ją kolejnego dnia. Jest to naprawdę wygodne rozwiązanie, szczególnie dla osób mieszkających lub pracujących daleko od placówki pocztowej. Przesyłki kurierskie są zdecydowanie szybsze niż tradycyjna poczta.

Usługi dodatkowe

Firmy kurierskie oferują wiele dodatkowych usług, m.in. możliwość zapłacenia za pobraniem, potwierdzenia SMS/e-mail, dodatkowe ubezpieczenie przesyłek, doręczenia w soboty, doręczenie paczki do 12.00, specjalne zabezpieczenie paczek itp. Kolejną zaletą kuriera jest niewątpliwie możliwość monitorowania na bieżąco swojej paczki. Wiele osób nie chce korzystać z kuriera, ponieważ całe dnie są w pracy, a w domu tylko wieczorami, jednak możemy skorzystać z opcji dostarczenia przesyłek do paczkomatów czy odebrać przesyłkę w określonym punkcie. Jest to bardzo wygodna i komfortowa opcja, ponieważ możemy odebrać naszą paczkę o dowolnej godzinie, nawet w nocy.

Przesyłki kurierskie realizowane są nie tylko na terenie naszego kraju, ale również poza jego granicami.  Pomagają transportować przedmioty różnego rodzaju, m.in. dokumenty biznesowe, banknoty, dzieła sztuki, jak i niestandardowe gabaryty, np. części samochodowe, przesyłki paletowe. Paczki możemy wysyłać w trybie pilnym, dyskretnym oraz bezpiecznym – mówi ekspert z firmy kurierskiej Tuwysyłam.

Koszty usług kurierskich i reklamacje

Nie jest prawdą, że na kuriera trzeba wydać mnóstwo pieniędzy. Zazwyczaj jest to kilka złotych więcej w porównaniu z usługami pocztowymi. Koszt w dużej mierze jest uzależniony od wagi i wymiarów przesyłki czy wybranych opcji dodatkowych. Więcej zapłacimy za paczkę ekspresową czy dostarczaną w konkretnych godzinach. Zwróćmy uwagę, aby przed każdorazowym odbiorem paczki dokładnie ją sprawdzić, czy nie ma widocznych uszkodzeń. W przypadku ich zaistnienia powinniśmy domagać się od kuriera spisania protokołu, w którym określimy stan przesyłki oraz możliwe okoliczności powstania szkody. Pamiętajmy, że przyjęcie przez nas paczki bez zastrzeżeń powoduje wygaśnięcie roszczeń z tytułu uszkodzenia czy ubytku, co oznacza, że tracimy prawo domagania się odszkodowania.

Co warto sprawdzić przed zamówieniem kuriera?

W przypadku kuriera mamy możliwość przebierania w ofertach, ponieważ ceny za usługi kurierskie są różne. Cena zależy od wagi, wymiarów paczki czy ewentualnych usług dodatkowych. Przed skorzystaniem z usług firmy kurierskiej zwróćmy uwagę na wszystkie zapisy, gdyż kurierzy często naliczają sobie opłaty dodatkowe. Przed nadaniem paczki dokładnie zmierzmy i zważmy paczkę, aby kurier nie doliczył żadnych opłat za przekroczenie wagi czy wielkości przesyłki. Oferty firm wysyłkowych możemy samodzielnie przeglądać w Internecie, jednak jest to trochę czasochłonne, dlatego możemy skorzystać z porównywarek ofert, dzięki którym możemy wybrać najlepszą firmę kurierską.

Materiał partnera