apartamenty nad morzem

Zalety posiadania apartamentu nad morzem

Krótkoterminowy wynajem apartamentu w atrakcyjnej lokalizacji to coraz popularniejsza alternatywa dla tradycyjnych hoteli i pensjonatów. Popyt wciąż rośnie, dlatego jeśli tylko dysponujemy odpowiednim kapitałem, który chcielibyśmy z zyskiem zainwestować, zdecydowanie powinniśmy rozważyć zakup tego rodzaju nieruchomości. Niesie on zresztą ze sobą znacznie więcej zalet niż tylko regularne przychody z wynajmu.

Na szczególną uwagę zasługują w tym kontekście zwłaszcza apartamenty nad morzem. Z roku na rok rośnie liczba zarówno krajowych, jak i zagranicznych turystów, którzy wypoczywają nad Bałtykiem nie tylko w sezonie letnim, ale także w majówkę czy święta. Nierzadko też zdarza się, że to właśnie w tej lokalizacji spędzają swój urlop w ciągu roku, zwłaszcza jeśli w danej miejscowości znajdują się takie obiekty jak restauracje, basen kryty czy SPA. Nie można też zapomnieć o osobach podróżujących w celach biznesowych niezależnie od pory roku. One również coraz chętniej decydują się na wynajem apartamentu niż na pobyt w zwykłym hotelu.

Optymalna inwestycja

Nawet jednak gdybyśmy udostępniali posiadany przez nas lokal zaledwie przez dwa miesiące w roku, bylibyśmy w stanie zarobić na tym tyle, ile na wynajmie mieszkania w dużym mieście. Policzmy. Zakładając, że w apartamencie zatrzymają się 4 osoby, z których każda zapłaci 100 zł za noc (co i tak stanowi atrakcyjną alternatywę cenową dla pobytu w hotelu), to przy 60 dniach wynajmu liczyć możemy na zysk w wysokości 24 tys. zł. A pamiętajmy, że wysoki standard lokalu – jak ten oferowany przez Herkules Plaza w Świnoujściu – pozwala liczyć na większe stawki.

Widać więc jak na dłoni, że nadmorski apartament to znacznie lepsza inwestycja niż zwykłe mieszkanie w mieście. Potrafi być też bardziej opłacalnym (a na pewno znacznie mniej ryzykownym!) sposobem mnożenia kapitału niż lokaty, fundusze, waluty czy gra na giełdzie. W razie potrzeby uwolnienia większej ilości środków z pewnością też liczyć będziemy mogli na sprawną sprzedaż takiej nieruchomości z zyskiem.

Dodatkowe korzyści

Inwestując w apartament nad morzem, zyskujemy też bonus w postaci możliwości samodzielnego korzystania z niego od czasu do czasu. Eliminuje to konieczność szukania i opłacania noclegu za każdym razem, gdy chcemy wypocząć z dala od zgiełku codzienności, w pięknych okolicznościach przyrody. Jeśli chcemy, możemy też udostępniać naszą „sezonową rezydencję” na wakacje członkom rodziny i przyjaciołom.

Bez problemu

Jest to szczególnie atrakcyjne, gdy zasadniczo żyjemy i pracujemy w regionach położonych daleko od morza. Jak jednak wtedy zarządzać wynajmem apartamentu? Powinien być wszak wysprzątany na błysk przed pojawieniem się każdego nowego gościa. Rozwiązaniem jest powierzenie lokalu wyspecjalizowanej firmie, która wszystkim się zajmie, zdejmując nam z głowy cały kłopot.

Materiał partnera