opakowania z polipropylenu

Zalety opakowań z polipropylenu

Opakowania produkowane z polipropylenu na tle innych tworzyw sztucznych, wyróżniają się dobrymi właściwościami przy jednoczesnej możliwości uzyskania produktów o różnych formach, kształtach oraz wielkościach. Z polipropylenu najczęściej powstają tacki, wytłoczki, kubki, wiadra oraz szalki na pieczarki szeroko stosowane w branży spożywczej. Jakie zalety ma polipropylen i dlaczego warto wybierać opakowania z PP? Sprawdźmy!

Jakie są zalety plastikowych pojemników z polipropylenu?

Polipropylen to najczystszy z grupy polimerów, który posiada odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa i jest dopuszczony do kontaktu z żywnością. Wykonane pojemniki z jego użyciem pozostają odporne na działanie substancji chemicznych, takich jak kwasy, zasady, sole oraz rozpuszczalniki organiczne. Nie są również podatne na działanie nadmiernych promieni słonecznych, zmiennych temperatur i innych szkodliwych czynników zewnętrznych.

W związku z tym opakowania z polipropylenu doskonale chronią umieszczone w ich wnętrzu towary, zwłaszcza produkty spożywcze. Z racji tego, że polipropylen jest bezwonny i bezbarwny, a także obojętny fizjologicznie, nie wnika w przechowywaną żywność, a tym samym nie zmienia jej właściwości. Co więcej, cechuje się on małą przepuszczalnością pary i wysoką przepuszczalnością powietrza, dzięki czemu zachowuje świeżość artykułów na długi czas.

Ze względu na to, że polipropylen pod wpływem wysokiej temperatury upłynnia się, może być poddawany recyklingowi. Termoplastyczność tworzywa umożliwia jego wielokrotne formowanie, a co za tym idzie, ponowne wykorzystanie materiału. Oprócz tego podczas spalania polipropylenu odzyskiwane są duże ilości energii. W porównaniu do innych materiałów jego produkcja emituje najniższe ilości dwutlenku węgla oraz innych toksycznych substancji do atmosfery.

Jakie zastosowanie mają opakowania z polipropylenu?

Z racji tego, że pojemniki z PP charakteryzują się dużą wytrzymałością oraz odpornością na substancje chemiczne stosowane są m.in. w branży kosmetycznej, medycznej oraz chemicznej do magazynowania i transportowania różnego rodzaju towarów.

Opakowania z polipropylenu dostępne u producenta pojemników plastikowych PlasticPack.pl z powodzeniem używane są również w przemyśle spożywczym. Dzięki temu, że pojemniki są odporne na zniekształcenia i zniszczenia, dobrze chronią artykuły spożywcze. Dodatkowo pudełka z polipropylenu odznaczają się niską wagą, dlatego też ich wykorzystanie w znacznym stopniu obniża koszty przeznaczone na transport.

Materiał partnera