usługi rachunkowe

Zalety korzystania z profesjonalnych usług rachunkowych

Prowadzenie ksiąg rachunkowych, wyliczanie podatku dochodowego oraz VAT i składek ZUS, rozliczenia na koniec roku obrachunkowego. To tylko nieliczne z wielu obowiązków, jakie ciążą na przedsiębiorcach w ramach prowadzenia działalności gospodarczej. Dlatego, aby móc skupić się na firmie warto powierzyć je profesjonalnemu biuru rachunkowemu. 

3 korzyści korzystania z biura rachunkowego 

Wielu, zwłaszcza początkujących przedsiębiorców decyduje się na samodzielne prowadzenie księgowości w swoich firmach, argumentując swoje decyzje chęcią zaoszczędzenia. Niewielu z nich posiada jednak świadomość, że aby prowadzić poprawnie księgi rachunkowe, nie wystarczy podstawowa wiedza z zakresu prawa podatkowego, w związku z tym narażają się na liczne kary związane z niedopełnieniem różnorodnych obowiązków. Skorzystaniem z usług biura rachunkowego, pomimo generowania kosztów, pozwala jednak uniknąć tego, a do tego posiada także wiele innych zalet. 

Więcej czasu na prowadzenie firmy 

Przekazanie prowadzenia ksiąg rachunkowych dla biura rachunkowego przede wszystkim odciąża przedsiębiorców z i tak dużej ilości obowiązków. Pozwala skupić się na prowadzeniu firmy, zamiast ślęczenia w fakturach i podatkach, wymagających wiele pracy. Zaoszczędzony w ten sposób czas przedsiębiorcy mogą wykorzystać na rozwój swojej firmy lub zwiększenie produkcji wyrobów czy ilości wykonywanych usług, doprowadzając tym samym do lepszych zarobków. 

Wsparcie w prowadzeniu firmy przez fachowców 

Usługi biura rachunkowego, to nie tylko prowadzenie ksiąg, to także bardzo często usługi doradcze wliczone w cenę. Dzięki temu przedsiębiorcy decydujący się na takie rozwiązanie mogą, opierając się na wiedzy pracowników takich firm, o wiele szybciej znaleźć odpowiedzi na pytania związane z kwestiami księgowymi czy kadrowymi, pochodzące od specjalistów w tej dziedzinie. 

Pełne bezpieczeństwo 

Ostatecznie oddanie spraw księgowych firmy w ręce zewnętrznej firmy specjalizującej się w tym zakresie pozwala mieć niemal pewność, że będą one prowadzone poprawnie. Ponadto renomowane biura mają też wykupione specjalne polisy ubezpieczeniowe, które pozwalają wypłacić odszkodowania ich klientom w razie pomyłek lub szkód wyrządzonych przez biuro rachunkowe. 

Jak wybrać dobre biuro rachunkowe? 

Aby móc skorzystać ze wszystkich zalet, jakie oferuje korzystanie z usług biura rachunkowego, najważniejsze jest to, aby oferowało ono wysokiej jakości usługi. Jak więc wybrać te najlepsze? Zadaliśmy to pytanie specjaliście z firmy Agnes Biuro Rachunkowe Krystyna Szczepańska, świadczącej usługi rachunkowe w Łodzi. 

Dobre biuro rachunkowe to przede wszystkim takie, które posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, nie tylko to w obowiązkowej formie, ale także obejmujące rozliczenia z ZUS-em lub utratę dokumentów. Ważny jest także zakres usług świadczonych przez dane biuro, który powinien możliwe jak najbardziej odpowiadać potrzebom danego przedsiębiorcy. Przed podpisaniem umowy z biurem rachunkowym warto także poznać opinie obecnych i byłych klientów. Bardzo często to właśnie one pozwalają zweryfikować, w jakim stopniu wypełniane są przez nie zapisy w umowach. Oprócz tego ważne jest także to, aby klient czuł się traktowany profesjonalnie, bez względu na wielkość swojej firmy. Atmosfera w relacjach z biurem księgowym jest niezwykle istotną, ponieważ to bardzo często od niej zależy jakość przepływu informacji, bez którego niemożliwe jest poprawne prowadzenie spraw rachunkowych. 

Podsumowując, zalety usług rachunkowych sprawiają, że korzystanie z nich jest rozsądnym rozwiązaniem w każdym przypadku, zarówno jeśli chodzi o JDG, jak i firmy zatrudniające pracowników. 

Materiał partnera