Dostawa zakupów spożywczych

Zakupy spożywcze online z dostawą do domu jako rozwiązanie na czas pandemii 

W pandemii wirusa SARS-CoV-2 zakupy spożywcze online pozwalają nie tylko na oszczędzenie czasu, ale i zdrowia – przyjmuje się, że im bardziej ogranicza się kontakt z otoczeniem, tym mniejsze występuje ryzyko zachorowania. W domowym zaciszu można także komfortowo wybrać najpotrzebniejsze produkty, nie będąc rozpraszanym przez czynniki zewnętrzne. Jakie są inne zalety tego rozwiązania?

Pojawienie się koronawirusa sprawiło, że dużo codziennych aktywności należało zamknąć w granicach „czterech ścian”. Chociaż wiele osób było już przyzwyczajonych do Internetu jako wygodnej alternatywy,  kompletne przeniesienie nauki, pracy, a nawet spotkań towarzyskich do wirtualnego świata stanowiło dla nich całkiem nowe doświadczenie. Zamówienia z dostawą do domu znacząco się nasiliły i wyszły poza gastronomię czy branżę odzieżową, a zaczęły szerzej obejmować artykuły spożywcze. Fenomen zakupów online jest jednak w pełni uzasadniony.

Dlaczego warto robić zakupy spożywcze online z dostawą do domu? 

Na podstawie badań konsumenckich można stwierdzić wyraźny wzrost popularności e-commerce w porównaniu do ubiegłych lat. W okresie pandemii wiele osób zamówiło coś z Internetu po raz pierwszy – nabywane produkty pochodziły również ze sklepów z artykułami codziennego użytku. Zakupy spożywcze online z dostawą do domu dały możliwość uniknięcia tłumów, które znajdowały się w stacjonarnych placówkach, a co za tym idzie: zakażenia koronawirusem. Aspekt zdrowotny sprawił, że dużo rodzin nie decydowało się na odwiedziny w lokalnych marketach.

Przeglądanie ofert przed ekranem komputera czy smartfonu sprawia, że klienci mieli czas na dokładną analizę swojego „koszyka”. Użytkownicy sklepów internetowych (np. hurtowni spożywczej MaDar z Węgorzewa) cenili sobie podobną formę zakupów za to, że mogą szybko znaleźć informacje na temat wybranego produktu. Oprócz opisów dostępnych na stronie, wystarczy przecież „przekleić” nazwę towaru, aby znaleźć więcej danych. Wyselekcjonowane artykuły dostarczano do domu, dzięki czemu nie trzeba było się martwić ich samodzielnym odbiorem.

Zakupy spożywcze online a ekologia 

Ograniczenie zakupów spożywczych do trybu online sprawia, że mniejsza liczba samochodów zanieczyszcza powietrze. Można powiedzieć, że nabywanie żywności z dostawą do domu jest o wiele bardziej ekologicznym rozwiązaniem – dowiezienie produktów to zadanie jednego kierowcy, który dostarcza artykuły pod większą liczbę adresów. Ponadto zamówienia składa się uważnie, dbając o ich kompletność, podczas gdy markety odwiedza się wielokrotnie w ciągu tygodnia.

Materiał partnera