Narzędzia pneumatyczne

Zakup czy wypożyczenie narzędzi pneumatycznych?

Narzędzia pneumatyczne to sprzęt profesjonalny, stanowiący bardzo atrakcyjną alternatywę dla typowych elektronarzędzi – powszechnie może je spotkać między innymi w różnego rodzaju warsztatach i punktach serwisowych oraz zakładach produkcyjnych. Przedsiębiorcy, którzy ich potrzebują, mogą wyposażyć się w nie na drodze kupna lub tymczasowo poprzez wynajem. Które z tych rozwiązań jest korzystniejsze?

Kupno własnych narzędzi

Zarówno zakup narzędzi na własny użytek, jak i korzystanie z wypożyczonego sprzętu ma swoje zalety oraz wady. Zacznijmy od rozważenia pierwszej opcji, preferowaną przez przedsiębiorstwa, dla których tego typu narzędzia są wręcz niezbędne do prowadzenia działalności – w takiej sytuacji kupno jest dużo bardziej opłacalne finansowo, ponieważ możemy wykorzystywać narzędzia przez czas ograniczony jedynie ich przydatnością do użytku. Nie ponosimy kosztów wynajmu, którego wysokość jest uzależniona od czasu wypożyczenia sprzętu i który po pewnym czasie może przerosnąć faktyczną wartość używanego sprzętu. Z drugiej strony należy również liczyć się z tym, że posiadając własny sprzęt, ponosimy pełną odpowiedzialność za jego stan techniczny, a więc między innymi pokrywamy koszt jego ewentualnej naprawy.

– Jeśli decydujemy się na zakup narzędzi pneumatycznych, powinniśmy raczej szukać sprzętów fabrycznie nowych – mówi przedstawiciel firmy RG NarzędziaChoć narzędzia używane są tańsze, to nie obejmuje ich zazwyczaj gwarancja producenta.

Wypożyczenie narzędzi

Alternatywne rozwiązanie, czyli wynajem narzędzi pneumatycznych to rozwiązanie skierowane do firm i osób, które korzystają z tego typu sprzętów wyłącznie okazjonalnie, do przeprowadzenia pojedynczych prac. Oszczędzamy w ten sposób pieniądze – zamiast kupować nowe, warte kilkaset złotych urządzenie, z którego skorzystamy raz, możemy skorzystać z niego, płacąc jedynie ułamek jego wartości. Wypożyczenie narzędzi jest również pewniejsze, niż kupno używanych, tanich egzemplarzy – właściciel, czyli wypożyczalnia jest zobowiązany do utrzymania wynajmowanych sprzętów w odpowiednim stanie technicznym. Wypożyczenie narzędzi pneumatycznych może być również awaryjnym rozwiązaniem dla firm, które co prawda posiadają własne wyposażenie tego typu, jednak z przyczyn niezależnych – np. awarii lub czasowo zwiększonego zapotrzebowania – potrzebują dobrego sprzętu, ale nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na jego zakup.

Podsumowując

Zarówno zakup, jak i wypożyczenie narzędzi pneumatycznych mają i pewne atuty, i minusy – kupno wiąże się z większym kosztem, ale pozwala nam korzystać z narzędzi w nieograniczonym zakresie, wynajem jest tańszy ale tylko do pewnego momentu. To, na które z tych rozwiązań się zdecydujemy, powinno wynikać z naszych potrzeb oraz możliwości finansowych.

Materiał partnera