wozek widlowy naped do wozka

Zakup czy wynajem – która metoda nabycia wózka widłowego będzie korzystniejsza dla Ciebie?

Wiele przedsiębiorstw w codziennych pracach wykorzystuje sprzęt, który zdecydowanie ułatwia i przyspiesza czynności związane z transportem, czy magazynowaniem. Podstawowymi urządzeniami tego typu są między innymi wózki widłowe. Zależnie od tego, jak często prowadzone są konkretne prace, firma może zdecydować się na zakup sprzętu lub jego wynajem. Sprawdź, które rozwiązanie będzie lepsze w konkretnych sytuacjach.

Kupno wózka widłowego – kiedy warto rozważyć tę opcję?

Przedsiębiorstwa, które w swojej codziennej pracy korzystają z wózków widłowych, mają do wyboru dwa rozwiązania. Mogą zdecydować się na zakup sprzętu. W tym przypadku dostępne są zarówno wózki nowe, jak i używane. Drugim rozwiązaniem jest natomiast wynajem krótko- lub długoterminowy.

Przed podjęciem decyzji, warto przeanalizować sytuację pod względem:

  • wielkości przedsiębiorstwa,
  • przeznaczenia wózka,
  • odpowiedniego zaplecza serwisowego,
  • potencjału finansowego.

Wiele osób zastanawia się, w którym momencie zakup własnych wózków widłowych będzie dobrym wyborem. Jest to bez wątpienia najlepsze rozwiązanie dla firm, które korzystają ze sprzętu na co dzień podczas wielu czynności. Wówczas jest to bardzo wygodna opcja, ponieważ niezależnie od sytuacji, pracownicy będą mieli zawsze dostęp do potrzebnego im urządzenia, co często wpływa na poprawę jakości pracy i brak ewentualnych przestojów. Jedynym minusem tego rozwiązania jest wysoki, jednorazowy wydatek. Alternatywą jest jednak kupno wózka widłowego używanego po przeglądach, w dobrym stanie

– zauważa specjalista z firmy TM Service Sp. z o.o..

Czy wynajem wózka widłowego się opłaca?

Alternatywnym rozwiązaniem dla zakupu własnego sprzętu jest możliwość jego wynajęcia. Jest to rozwiązanie szczególnie przydatne dla firm, które sporadycznie korzystają ze sprzętu np. w przypadku dużej dostawy produktów. Wówczas zakup bywa zwykle nietrafiony. Inwestycja w maszynę, która wykorzystywana jest wyłącznie kilka razy w roku to zamrożenie kapitału.

Bardzo dużą zaletą wynajmu wózka widłowego jest również jego dopasowanie do konkretnych potrzeb, a te za każdym mogą być inne. Część firm daje także możliwość wynajęcia wózka wraz z operatorem, co ma znaczenie w przypadku, kiedy nikt z pracowników nie ma odpowiednich uprawnień do kierowania maszyną.

Ogromnym plusem wynajmu wózków widłowych jest także opcja dopasowania czasu użytkowania sprzętu do własnych potrzeb. Istnieje opcja wypożyczenia maszyny na dobę, tydzień lub miesiąc. Przy długoterminowym wynajmie często istnieje opcja negocjacji ceny. Jest to doskonałe rozwiązanie dla firm, które na co dzień użytkują sprzęt, a przydarzyła im się awaria, której usunięcie zajmie nieco więcej czasu. Wówczas bez obaw o przestój, mogą zdecydować się na skorzystanie z takiej oferty.

Obecna oferta rynkowa w zakresie wynajmu, czy sprzedaży maszyn przemysłowych jest ogromna. Nie wiesz, na jakie rozwiązanie postawić lub jaki model wózka widłowego wybrać? Dobrym wyjściem może okazać się wypróbowanie sprzętu przy wynajmie i zdecydowanie, jaki sprzęt będzie najlepszy.

Materiał partnera