wywóz gruzu

Z kim warto podjąć współpracę w zakresie wywozu odpadów?

Każda budowa, remont domu czy lokalu użytkowego wiąże się z powstawaniem czystego gruzu lub zmieszanych odpadów budowlanych. Śmieci te zgodnie z prawem polskim muszą być jednak przetransportowane oraz zutylizowane w bezpieczny sposób, zgodny z zasadami ochrony środowiska naturalnego. Dlatego też tego typu usługami zajmują się firmy wywożące odpady budowlane. Jak wybrać dobrą firmę do utylizacji przedmiotów po pracach remontowych? Podpowiadamy.

Czym kierować się przy wyborze firmy wywożącej odpady budowlane?

Przede wszystkim należy kierować się zakresem oferowanych usług przez konkretną firmę. Dobrym wyborem będą przedsiębiorstwa, które oprócz transportu oraz wywozu śmieci, proponują możliwość wynajmu kontenerów przystosowanych do różnego rodzaju odpadów. Firmy, takie jak Eko-Trans z Warszawy oferują pojemniki o różnej wielkości wyposażone w zamykane pokrywy, które będą niezbędne do niektórych wariantów resztek.

W Eko-Trans znajdziemy kontenery nadające się do segregacji gruzu ceglanego i betonowego, a także zmieszanych śmieci po pracach remontowo-budowlanych, m.in. fragmentów płytek, piasku, płyt kartonowo-gipsowych, plastiku i materiałów izolacyjnych. Co więcej, dzięki temu, że pojemniki na odpady budowlane dostępne są w różnych pojemnościach, możemy zarówno wybrać jeden większy, który pomieści wszystkie odpadki, jak i wynająć kilka mniejszych przeznaczonych na różne pozostałości.

Warto również zwrócić uwagę na to, jak wyglądają prace realizowane przez daną firmę. Mianowicie duże znaczenie ma możliwość dowozu oraz odbioru kontenera ze wskazanego miejsca w uprzednio ustalonym terminie. Poza tym Eko-Trans posiada Certyfikat Wiarygodności Biznesowej CWB, który zapewnia nas o należytym przeprowadzaniu prac. W efekcie wszelka utylizacja resztek odbywa się zgodnie z wymogami odnoszącymi się do ekologii i środowiska naturalnego.

Jakie dodatkowe usługi oferują firmy zajmujące się wywozem gruzu?

Niektóre firmy poza wynajmem kontenerów, ich dostarczeniem oraz odbiorem z wtórnym wykorzystaniem i utylizacją, wychodzą naprzeciw klientom i mają w swojej ofercie usługi z zakresu prac remontowo-budowlanych. Między innymi fachowcy z Eko-Trans zajmują się całościowymi rozbiórkami budynków. Doświadczeni pracownicy za pomocą koparek, dźwigów oraz ładowarek przygotowują teren do rozbiórki, a następnie zajmują się całym przedsięwzięciem.

Po wykonaniu prac rozbiórkowych możemy również liczyć na kompleksowe posprzątanie posesji. Dzięki temu nie musimy poświęcać ani czasu, ani pracy na uciążliwą rozbiórkę oraz na utrzymanie porządku.

Materiał partnera