Stalowe hale

Z czego wynika popularność hal stalowych?

Hale powstające na bazie stalowej konstrukcji to rozwiązanie, które w ostatnich latach zyskało na dużej popularności w naszym kraju. Znajdują one zastosowanie w niemal wszystkich branżach, wypierając tym samym klasyczne obiekty murowane. Wpływ na to mają natomiast ich liczne zalety, spośród których trzy najważniejsze omawiamy w poniższym artykule.

Stalowe hale to krótki czas budowy 

Podstawową zaletą hal stalowych jest krótki czas, w jakim mogą zostać one wzniesione. Dlatego też są niezwykle opłacalnym rozwiązaniem dla inwestorów, gdyż decydując się na nie minimalizują oni okres, w jakim będą ponosili straty wynikające z tego, że hala nie zarabia na siebie. Proste konstrukcje stalowe hal przemysłowych, które można znaleźć między innymi w ofercie producenta obiektów budowlanych GLOB-STAL mogą zostać wzniesione już w zaledwie niecały miesiąc, co w porównaniu z okresem co najmniej około 6 miesięcy potrzebnym do wzniesienia hali murowanej jest znaczącą zaletą. 

Niskie koszty budowy i eksploatacji hal stalowych

Rosnąca popularność między innymi przemysłowych hal stalowych wynika również z niskich kosztów ich budowy, na które wpływ ma wspomniany już krótki czas wznoszenia tego typu budynków, a także technologie, jakie są przy tym wykorzystywane. Dodatkowo w późniejszym okresie użytkowania hale stalowe są również tańsze w utrzymaniu niż klasyczne rozwiązania, gdyż o wiele rzadziej występują w ich przypadku wady konstrukcyjne, a wszelkie ewentualne uszkodzenia  mogą zostać naprawione w szybki i bezproblemowy sposób, jednocześnie nie wymagając dużych nakładów finansowych. 

Uniwersalność zastosowania i możliwość łatwej rozbudowy

Coraz większa liczba powstających w naszym kraju hal stalowych to również zasługa uniwersalności tego rozwiązania, które może być dostosowywane do potrzeb różnorodnych branż. Dlatego też znajdują one powszechne zastosowanie już nie tylko w przemyśle czy rolnictwie, ale także między innymi w branży usługowej, gdzie wykorzystywane są jako biurowce lub galerie handlowe czy gastronomicznej, związanej z przetwórstwem żywności oraz transportowej i logistycznej. Dodatkowo należy także podkreślić, że hale stalowe umożliwiają ich prostą oraz stosunkowo szybką i niedrogą rozbudowę, w razie pojawienia się zapotrzebowania na większą przestrzeń.

Materiał partnera