Wypożyczany sprzęt budowlany. Jak sprawdzić jego jakość?

Większość firm budowlanych podejmuje się różnych robót, a przy różnych robotach wykorzystuje się różne sprzęty. Nie we wszystkie warto inwestować – lepiej w takiej sytuacji skorzystać z wypożyczalni sprzętów budowlanych. Sięgamy po różne sprzęty – od drobnych elektronarzędzi po koparko-ładowarki. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wypożyczając sprzęt budowlany? W jaki sposób możemy sprawdzić jego jakość i przekonać się, czy rzeczywiście jest sprawny?

Sprawdzamy parametry i stan techniczny

Gdy wynajmujemy sprzęt budowlany, oczekujemy, że zapewni nam on bezproblemowe wykonanie całego zlecenia, którego się podjęliśmy. Warto sięgnąć po sprzęt do solidnej, większej i renomowanej wypożyczalni, bo wówczas możemy liczyć na sprzęt dobrej jakości i w naprawdę dobrym stanie. Jak mówi nam przedstawiciel wypożyczalni sprzętu budowlanego Ramirent, solidna wypożyczalnia nie może sobie pozwolić na udostępnianie swoim klientom narzędzi i sprzętów, które nie będą w pełni sprawne. Liczą się oczywiście parametry oraz stan techniczny. Sprzęty powinny być regularnie przeglądane; pojazdy i maszyny muszą mieć oczywiście aktualny przegląd. Zależy nam na sprawności, wydajności i także na pełnym bezpieczeństwie użytkowania wypożyczanego sprzętu.

Usługi dodatkowe wypożyczalni – nie tylko doradztwo techniczne

Wybierzmy wypożyczalnię sprzętu, która ma bardzo dokładnie przygotowany Regulamin określający zasady wynajmu i sprawdźmy, czy możemy liczyć na jakieś usługi dodatkowe. Często zależy nam na doradztwie technicznym, czyli po prostu na pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu dla nas, ale nie tylko. Może nam być potrzebny na przykład transport sprzętu, bo o ile z przewiezieniem drobnej wiertarki, czy szlifierki, nikt nie będzie miał problemu, to już z dowiezieniem na plac budowy potężnej ładowarki teleskopowej może być kłopot. Na co możemy jeszcze liczyć w solidnej wypożyczalni? – Oczywiście na serwisowanie sprzętu. Jeśli zdecydujemy się na wynajem maszyny, a ta ulegnie usterce w trakcie użytkowania, możemy liczyć na naprawę. Wypożyczalnie oferują także mycie maszyn, montaż i demontaż, a nawet sprzątanie i ochronę.

Jeśli więc prowadzimy firmę budowlaną i jakiegoś sprzętu brakuje nam do wykonania ciekawego zlecenia, nie bójmy się podjąć wyzwania, tylko skorzystajmy z usług wypożyczalni sprzętu, oczywiście pod warunkiem, że będzie to dla nas korzystne finansowo. W wypożyczalni możemy też sięgnąć po podnośniki, kontenery i ogrodzenia, rusztowania, a także podesty i dźwigi. A jeśli interesuje nas zakup nowego lub używanego sprzętu – również warto sięgnąć do wypożyczalni z oddziałami w całej Polsce, która zajmuje się dystrybucją.

Materiał partnera