Wynajem placu magazynowego. Zalety rozwiązania

Zastanawiasz się nad pozyskaniem powierzchni przemysłowej, ale jej kupno nie jest dla Ciebie satysfakcjonującą opcją? Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest wynajem placu magazynowego. Decydując się na nie, możesz osiągnąć wiele korzyści, również w perspektywie długofalowej. Chcesz dowiedzieć się, jakie zalety ma wynajem placu magazynowego? Podpowiadamy!

Co warto wiedzieć o wynajmie placu magazynowego?

Rynek oferuje standardy wykończeniowe, czyli place, które przygotowane są do użytkowania od A do Z, a także te, które będą wymagały Twojego zagospodarowania. Ceny poszczególnych miejsc są zależne od właścicieli oferujących wynajem, lecz jest to zdecydowanie tańsza opcja niż kupno własnego placu magazynowego. Aby osiągnąć maksimum korzyści, zawierając umowę z właścicielem, pamiętaj, aby jej warunki zostały dopasowane do Twoich możliwości finansowych oraz oczekiwań. Sprawdź też, czy plac magazynowy spełnia wymagania techniczne, a jego lokalizacja nie będzie utrudnieniem dla Ciebie i Twoich pracowników.

Plac magazynowy do wynajęcia – co oferuje i jak wybrać odpowiedni?

Specjalista z firmy Luskar podkreśla, że plac magazynowy wynajmują przedsiębiorcy z różnych branż. Takie miejsce jest zazwyczaj przeznaczone do składowania wyrobów odpornych na warunki atmosferyczne. To właśnie na takim obszarze doskonale przechowuje się wszelakie substancje, takie jak np. piasek, wyroby hutnicze lub inne kruszywo, ale także kontenery. Plac powinien być odpowiednio przygotowany do składowania nie tylko lekkich rzeczy – musi być przystosowany do dużych obciążeń. Zwróć uwagę na to, aby znajdował się w dobrym miejscu, do którego będzie odpowiedni dojazd oraz aby był przestrzenny i odpowiednio utwardzony.

Dlaczego warto wynająć, a nie kupić?

Elastyczność wynajmu placu magazynowego sprawia, że gdy pojawi się konieczność zmiany lokalizacji, nie będziesz miał problemu z przeniesieniem swojej firmy. Rezygnacja z umowy to kilka prostych formalności, które załatwisz w około 1-2 dni. Następnie bez problemu będziesz mógł się związać z nowym dzierżawcą.

Twoje koszty w przypadku wynajmu obejmą opłatę za najem, opłaty licznikowe, koszty eksploatacyjne w postaci zaliczek oraz ewentualne koszty ochrony.

Jest to bardzo korzystny wybór, ponieważ nie musisz inwestować w zakup działki do składowania towarów, a także usługi związane z zagospodarowaniem oraz zabezpieczeniem placu. W dodatku jest to idealna opcja dla firm, które nie mają jeszcze odpowiedniego kapitału. W ich przypadku zakup placu magazynowego miałby negatywny wpływ na budżet.

Materiał partnera