wynajem jachtów na Mazurach

Wynajem jachtu. Ile to kosztuje?

Mazury i morze bałtyckie to miejsca najczęściej odwiedzane przez Polaków, szczególnie w sezonie letnim. Wynajem jachtu i rejs po morzu czy mazurskich jeziorach to idealny sposób na wypoczynek i świetna okazja do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi. Relaks pod żaglami staje się coraz bardziej popularny, nawet wśród osób, które zaczynają dopiero swoją przygodę z żeglowaniem. Podpowiadamy, o czym pamiętać przed wynajęciem jachtu i ile to wszystko kosztuje!

Na co zwrócić uwagę przed wynajęciem jachtu?

Przed wynajęciem jachtu ważne jest, aby sprawdzić, czy jest on własnością firmy, która cieszy się dobrą opinią wśród klientów. Profesjonalna i kompetentna firma to gwarancja, że jacht, który chcemy wynająć, jest bezpieczny, sprawny technicznie, ubezpieczony i dobrze wyposażony.

Planując wynajem jachtów na Mazurach, warto kilka dni przed wypłynięciem opracować trasę tak, aby odwiedzić jak najwięcej wartych uwagi miejsc. Niemniej ważny jest także wybór portów. Te nowsze zapewniają większą przestrzeń manewrową, co w dużym stopniu wpływa na wygodę i komfort parkowania.

Jeżeli zależy nam na wyższym standardzie, konieczne jest sprawdzenie jednostki przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji. W zależności od standardu łodzie są wyposażone w ciepłą wodę, ładowarki umożliwiające podładowanie akumulatorów w porcie, nawigację, a także nowoczesny system sterowania.

Dobry stan techniczny i podstawowe wyposażenie (pełen zbiornik paliwa, nabita butla gazowa, naładowane akumulatory, zatankowana woda pitna itp.) wpływają nie tylko na bezpieczeństwo, ale również na standard podróżowania.

Ile kosztuje wynajem jachtu?

Żeglarstwo z roku na rok przyciąga coraz więcej chętnych. Wystarczy latem przejść się wzdłuż portów na Mazurach, aby zauważyć, że są one wypełnione wieloma rodzajami łodzi – od tych motorowych, po żaglowe i housebouty.

Za wynajem luksusowego jachtu najczęściej trzeba zapłacić od 800 zł do nawet 1700 zł za dobę, w zależności od rodzaju jednostki, wyposażenia czy wielkości jachtu. Podane kwoty to ceny jednego dnia przy czarterze tygodniowym. Ceny wynajęcia jachtu zależą również w dużej mierze od sezonu. Bardziej opłaca się także wynająć jacht w ciągu tygodnia niż na sam weekend – zauważa nasz rozmówca reprezentujący firmę Flow charter, która zajmuje się czarterowaniem jachtów na Mazurach.

Firmy udostępniające jachty pobierają również kaucję – w zależności od standardu jachtu. Cumowanie w porcie macierzystym jest bezpłatne. Przy wynajmowaniu jachtu możemy skorzystać z oferty rejsu ze sternikiem z wyżywieniem, co jest dodatkowo płatne. Jeżeli chcemy zarezerwować konkretną łódź, zazwyczaj musimy wpłacić zaliczkę – najczęściej jest to 30% wartości czarteru. Stali klienci mogą oczywiście skorzystać ze sporych rabatów. Na koniec pamiętajmy, aby przed podpisaniem umowy na wynajem jachtu, zapoznać się najpierw z warunkami tej umowy.

Materiał partnera