hala produkcyjna

Wynajem hal produkcyjnych. Kryteria opłacalności

Rozpoczęcie własnej produkcji to poważna decyzja wymagająca nie tylko dobrego pomysłu na biznes i rozeznania na rynku, ale też miejsca, w którym będzie można prowadzić własną działalność. Odpowiednia hala pozwoli zwiększyć wydajność produkcji i nie obciąży zbytnio firmowego budżetu. Przedsiębiorcy mają do wyboru dwa rozwiązania – budowę własnego obiektu bądź wynajem gotowej hali produkcyjnej. Co się bardziej opłaca?

Budowa nie zawsze opłacalna

Niezaprzeczalną zaletą budowy własnej hali produkcyjnej jest fakt posiadania takiego obiektu na własność, co oznacza, że można dowolnie nim zarządzać i gospodarować dostępną powierzchnią. Czy jednak zawsze jest to najlepsze rozwiązanie dla przedsiębiorcy? Ważną kwestią są tu finanse. Zakup gruntu i materiałów, zatrudnienie ekipy budowlanej – to wszystko kosztuje, a do tego wymaga sporo czasu. To samo dotyczy zresztą późniejszego użytkowania takiej hali, gdzie wszelkie koszty i decyzje z nią związane, dotyczące np. prac remontowych i modernizacyjnych, spoczywają na barkach przedsiębiorcy.

Dlaczego warto wynająć halę produkcyjną?

Dobrą alternatywą dla budowy własnej hali produkcyjnej jest wynajem takiego obiektu. Dlaczego to się opłaca?

Wynajem hali produkcyjnej to oszczędność czasu i pieniędzy. – Przekonuje przedstawiciel firmy Operis z siedzibą na Śląsku. – Obiekt możemy użytkować praktycznie od zaraz, często po bardzo atrakcyjnych cenach. Nie musimy przy tym martwić się o kwestie związane z zarządzaniem halą, a do tego możemy liczyć na profesjonalną obsługę logistyczną i magazynową.

Wynajem hal produkcyjnych to też rozwiązanie bardziej elastyczne od postawienia nowego obiektu, co stanowi atrakcyjną opcję dla przedsiębiorców, którzy zakładają szybki rozwój działalności.

Jak wynająć dobrą halę produkcyjną?

Aby wynajem hali produkcyjnej był rzeczywiście opłacalny, warto poświęcić czas na znalezienie optymalnej oferty. Istotne znaczenie ma tu lokalizacja. Dobry obiekt powinien być położony w pobliżu większych aglomeracji miejskich, a więc tam, gdzie kwitnie biznes i przemysł. Ważne są również atrakcyjne warunki wynajmu i korzystna umowa. Warto też zwrócić uwagę na możliwości dostosowania hali do specyfiki danej branży oraz indywidualnych potrzeb związanych np. z podziałem i adaptacją dostępnej przestrzeni czy utworzeniem zaplecza i zagospodarowaniem dodatkowych pomieszczeń magazynowych bądź socjalnych, a także placów składowych. Taka skrojona na miarę konkretnego biznesu oferta pozwoli na zwiększenie wydajności i rozwój produkcji.

Materiał partnera