agregat prądotwórczy

Wynajem czy zakup – jaka forma nabycia agregatu prądotwórczego jest bardziej opłacalna?

W dzisiejszych czasach trudno obyć się bez energii elektrycznej nawet przez jeden dzień. Jest nam ona niezbędna do codziennego funkcjonowania. Z tego względu warto być przygotowanym na niespodziewaną awarię i przerwę w dostawie energii. Może to być kłopotliwe zarówno w domu, jak i w warsztacie czy na budowie. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi agregat prądotwórczy – sprzęt, którego nie trzeba posiadać na stałe w garażu czy magazynie. Istnieją bowiem firmy, które umożliwiają jego wynajem.

Dlaczego warto wynająć agregat prądotwórczy?

Na pytanie, czy bardziej opłaca się wynająć czy kupić agregat prądotwórczy, odpowiedź jest złożona, ponieważ zależy to przede wszystkim od rodzaju przeprowadzanych prac. Wypożyczenie urządzenia jest jednak korzystne, kiedy potrzebujemy go na krótki okres, bez planów na dalszą jego eksploatację. Może to być losowe zdarzenie w pracy, organizacja imprezy plenerowej, koncertu, wystawy czy pokazu na świeżym powietrzu, których zaplanowanie wymaga dostępu do prądu, co często jest sytuacją problemową.

Przy wynajmie agregatu prądotwórczego można liczyć na niski koszt w porównaniu do jednorazowego zakupu, który może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. W przypadku wynajęcia płacimy jedynie za każdą rozpoczętą dobę. Ponadto wypożyczalnie mają bardzo szeroki wybór generatorów – od urządzeń stacjonarnych po mobilne, o różnym zakresie mocy.

Dodatkowo – nie musimy czekać na dostawę maszyny od producenta, która czasem rozciąga się nawet do kilku tygodni. W przypadku wynajmu wybrany agregat jest dostarczany we wskazany adres na umówiony termin.

Gdzie warto wynająć agregat prądotwórczy?

Przy wyborze odpowiedniego agregatu możemy liczyć na fachową obsługę i nie ponosimy kosztów serwisowych, co również jest dużym plusem wynajmu – przekonuje właściciel Agar-Power, całodobowej wypożyczalni agregatów prądotwórczych, która oprócz wynajmu urządzenia z okablowaniem i rozdzielniami oferuje zestaw usług, obejmujący obsługę wynajętego sprzętu oraz jego transport.

Asortyment firmy obejmuje najnowocześniejszy sprzęt, który wyposażony jest w stabilizację napięcia. Ponadto jest przystosowany do współpracy z najczulszymi odbiornikami, sprzętem estradowym oraz telewizyjnym. Dzięki temu nie trzeba martwić się o jakość zasilania i obsługi eventu. Warto dodać, że z usług firmy mogą skorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi oraz instytucjonalni.  

Materiał partnera