laptop

Wynajem biura w centrum Warszawy – czy to sie opłaca?

Warszawa to największe miasto w Polsce i zarazem najbardziej liczący się punkt na biznesowej mapie kraju. Posiadanie biura w Warszawie, zwłaszcza w centrum, podnosi prestiż firmy i sprawia, że przez klientów i partnerów biznesowych jest ona postrzegana jako bardziej profesjonalna i godna zaufania.

Nowoczesne biura do wynajęcia w Warszawie w Śródmieściu – różne opcje do wyboru

W zakresie przeznaczonych na wynajem powierzchni biurowych w stolicy panuje ogromna różnorodność, co pozwala dopasować lokale do konkretnych potrzeb. Obecnie najemcy mają do dyspozycji nie tylko tradycyjne biura w centrum Warszawy wynajmowane z myślą o długoterminowym wynajmie, ale również lokale coworkingowe oraz serwisowane. Wprowadzenie na rynek tego typu rozwiązań sprawiło, że operatorzy lokali użytkowych zyskali nowych klientów, np. małe firmy, dla których biuro serwisowane to opcja najgodniejsza finansowo.

Stawki w Warszawie niższe niż w Europie

Kolejnym argumentem przemawiającym za znalezieniem odpowiedniego biura do wynajęcia w Warszawie w śródmieściu są ceny, które w porównaniu ze stawkami obowiązującymi w wielu europejskich stolicach prezentują się bardzo korzystnie. Średnie stawki za wynajęcie biura w centrum Warszawy wynoszą ok. 23 euro za 1 m kw., podczas gdy np. w Londynie są one pięciokrotnie wyższe, a w Paryżu kształtują się na poziomie ok. 70 euro. Nie bez powodu właśnie w Polsce wiele zagranicznych koncernów lokuje swoje siedziby, a biura do wynajęcia w Warszawie w Śródmieściu wzbudzają ich szczególne zainteresowanie.

Prestiż i lepszy wizerunek

Istotnym powodem, dla którego opłaca się wynająć lokal biurowy w centrum Warszawy, są kwestie związane z wizerunkiem firmy. Jego budowa to długotrwały proces składający się z licznych elementów. Usytuowanie siedziby odgrywa w nim znaczącą rolę. Centra dużych miast uważane są za najbardziej atrakcyjną lokalizację – wystarczy wspomnieć, że biura do wynajęcia w Warszawie w Śródmieściu mają największy udział w łącznej powierzchni zasobów biurowych stolicy (zajmują ok. 1,5 mln m kw.).

Materiał partnera