naklejki reklamowe

Wykorzystanie etykiet samoprzylepnych w celach reklamowych

Etykiety samoprzylepne wykorzystywane w celach reklamowych nie są niczym nowym, podobnie jak plakaty czy ulotki. Zastosowane w przemyślany sposób mogą jednak dać dużo bardziej wymierne efekty, niż pozostałe wspomniane rozwiązania. Przy odrobinie szczęścia reklamę w postaci naklejek samoprzylepnych przekazywać lub pokazywać sobie nawzajem będą osoby znajdujące się w grupie docelowej. Jak zrobić dobre etykiety samoprzylepne?

Zastosowanie etykiet samoprzylepnych

Etykiety samoprzylepne można stosować w praktycznie każdym miejscu. Korzystają z nich firmy medyczne, kosmetyczne, spożywcze, odzieżowe czy sportowe. Taki rodzaj reklamy szczególnie świetnie sprawdza się w przypadku środowisk lokalnych i niszowych marek – wytwórni muzycznych lub salonów tatuażu. Naklejki samoprzylepne warto przyklejać do opakowań rozmaitych produktów, w widocznych miejscach lub na torebki papierowe, w które pakuje się produkty. Wówczas staną się znakiem rozpoznawalnym marki. Dobrym pomysłem jest także zawarcie współpracy z marką produkującą towary pokrewne, której grupa kupujących mogłaby być zainteresowana również usługami innej firmy.

Rozwiązaniem, które wydaje się być najbardziej efektywne jest dodawanie etykiet reklamowych do sprzedawanych produktów czy gazet. Niektóre marki angażują się także w działania i kampanie społeczne, którymi zainteresowanie wyrażają również potencjalni nabywcy. Ma to sens nie tylko z uwagi na zwiększenie sprzedaży, ale również pożytek społeczny i budowanie dobrego wizerunku marki. Kupujący chętniej wybiorą dany produkt czy usługę, jeśli będą czuli z firmą więź.

Jakie powinny być etykiety samoprzylepne?

Najważniejszym czynnikiem, który w dużym stopniu determinuje powodzenie akcji marketingowej, jest poziom atrakcyjności naklejanych lub dodawanych do zakupów etykiet, które można wydrukować w serwisie Wlepki.com. Istnieje wiele różnych możliwości w zakresie dostosowywania etykiet do swoich potrzeb – można stworzyć pakiety wlepek w dowolnych kształtach w tym kwadratowe, okrągłe, ośmiokątne czy wycinane w sposób nietypowy.

Naklejki mogą mieć lakierowaną lub matową powierzchnię. Jeśli naklejki będą zaprojektowane w taki sposób, by podobały się grupie docelowej, istnieją duże szanse, że osoby obdarowane same zaczną rozklejać je w domu, szkole, pracy czy na przedmiotach codziennego użytku takich jak laptop czy telefon. W przypadku dzieci i młodzieży niejednokrotnie świetnie sprawdzają się naklejki przeznaczone do kolekcjonowania.

Materiał partnera