hala stalowa

Wybudowanie hali stalowej – jakiej firmie warto zaufać?

Najprostsza odpowiedź na tytułowe pytanie jest oczywista: firmie sprawdzonej i wiarygodnej. Skoro jednak angażujemy tutaj uwagę i czas naszych czytelników wybranym tematem, to mają oni prawo oczekiwać od nas czegoś więcej niż takiego tylko zdawkowego stwierdzenia. Musimy więc dopowiedzieć, jak należy szukać dobrej firmy i jak unikać kontrahentów niepewnych. Wybór może być łatwiejszy, jeśli inwestor jasno sobie uświadomi, dlaczego zdecydował się na budowę właśnie hali stalowej.

Jedna hala stalowa, jeden wykonawca

Czas to pieniądz, jak mówi znane przysłowie. Im prędzej zakład czy fabryka zostanie zbudowana, tym szybciej będzie zarabiać. Jak wiadomo, budowa hali stalowej trwa znacznie krócej niż jakiegokolwiek innego trwałego obiektu, mogącego pełnić podobne funkcje. Jest to najważniejsza przesłanka, którą kieruje się każdy inwestor wybierający tego rodzaju konstrukcję. Skoro tak, to chcąc być konsekwentnym, powinien znaleźć sobie również taką ekipę budowlaną, która postawi halę w możliwie najkrótszym czasie. Wychodząc z tego założenia, należy szukać firmy posiadającej taki potencjał techniczny i ludzki, który umożliwia kompleksowe wykonanie hali. Zatrudnienie kilku różnych podwykonawców w znacznym stopniu zwiększa ryzyko nieładu organizacyjnego, a co za tym grozi przedłużaniem się czasu budowy. Najlepszym rozwiązaniem będzie podpisanie kontraktu z taką firmą, która jednocześnie specjalizuje się w generalnym wykonawstwie hal tego typu. O innych aspektach poszukiwania odpowiedniego wykonawcy hali stalowej opowiedziano nam w firmie Profix z Krakowa.

Wykonawca hali stalowej z doświadczeniem

Sprawą następną, którą należy zrobić po znalezieniu potencjalnego wykonawcy, jest rozeznanie się w jego rzeczywistych możliwościach. Należy z rezerwą podchodzić do takiej firmy, która na swojej internetowej stronie nie udostępnia żadnych informacji ani zdjęć o swoich wcześniejszych realizacjach; może to świadczyć o tym, że nie zbudowała ona jeszcze żadnej hali stalowej, którą mogłaby się pochwalić. Sprawdźmy, czy ewentualny wykonawca budował już obiekty takiego typu, jaki nam jest potrzebny; inaczej bowiem przebiega budowa hali przemysłowej, inaczej targowej, a jeszcze inaczej widowiskowej. Jeśli wybrana firma będzie jednocześnie generalnym wykonawcą hali stalowej, to powinna wspomóc inwestora w przygotowaniu projektu oraz zebraniu wszelkiej niezbędnej dokumentacji łącznie z zezwoleniem na budowę. Powinna też ona po zakończeniu prac zagospodarować teren otaczający naszą stalową halę i oddać obiekt do użytku. Sprawą stojącą poza wszelką dyskusją jest osobiste zorganizowanie przez taką firmę wszystkich kolejnych etapów budowy łącznie z zakupem potrzebnych materiałów i zapewnienie bezpieczeństwa na placu budowy. Z pewnością dobrym pomysłem, w sprawdzaniu dotychczasowych osiągnięć naszego potencjalnego wykonawcy, może być rozeznanie u właściciela hali stalowej już postawionej przez upatrzonego przez nas wykonawcę o tym, jak przebiegała realizacja jego zlecenia.

Materiał partnera