kolonie

Jak wybierać noclegi na kolonie?

Nie wszyscy rodzice mają możliwość jechać z dzieckiem na wakacje. Dlatego często szukamy atrakcyjnych pobytów wypoczynkowych dla dzieci, aby nasze pociechy mogły wypocząć w dobrych warunkach i miło spędzić ten letni czas. Czym się kierować, kiedy szukamy noclegu na kolonie? Jakie walory ośrodka powinny być dla nas najważniejsze?

 Zakwaterowanie w komfortowym pokoju

Jedną z kluczowych kwestii przy wyborze noclegów na kolonie jest zakwaterowanie dziecka w komfortowo urządzonym pokoju. Dziecko nie będzie mieszkać w jedynce – na koloniach są to pokoje dwu-, trzy- a nawet czteroosobowe, ale nie jest to problem dla najmłodszych. Dzieciaki lubią być w grupie, tak czują się pewniej. Szybko zawierają przyjaźnie i nie czują się osamotnione, spędzając czas z dala od domu. Pokoje powinny być ciepłe i przytulne. Często wyposażone są w łazienki, co świadczy o wysokim standardzie ośrodka.

Smaczne, domowe posiłki

Po drugie dla rodziców bardzo istotną sprawą jest smaczne, zdrowe jedzenie. Dzieciaki zawsze znajdą sposób, aby kupić sobie coś słodkiego – ale śniadania, obiady i kolacje powinny być bogate w składniki odżywcze, urozmaicone i apetyczne. W ośrodkach przygotowanych na kolonie posiłki przygotowywane są na miejscu, dlatego zawsze są świeże i gorące.

Dobra lokalizacja i pobliskie atrakcje

Na co jeszcze zwracać uwagę, kiedy wybieramy noclegi na kolonie? Bez wątpienia na lokalizację i związane z nią pobliskie atrakcje.

Najbardziej popularne kierunki wypoczynku dla dzieci to morze i góry. Tam dzieciaki czują się najlepiej. Mają zapewnione ciekawe zajęcia i nigdy się nie nudzą. W góry często jeżdżą także zimą – ferie spędzone na stoku to niezwykła frajda i wspaniale spędzony czas. Szczególnie, że atrakcje są dostępne nie tylko poza ośrodkiem, ale również w obiekcie hotelowym. Taki obiekt jak nasz gwarantuje również ciekawe formy aktywności po powrocie do hotelu. Dzieci mogą bawić się na sali zabaw albo iść z opiekunem na mini siłownię – komentuje nasz rozmówca z Domu wypoczynkowego STOKROTKA w Białce Tatrzańskiej.

Bezpieczeństwo wypoczynku

Nie można zapomnieć, że bardzo ważne jest także bezpieczeństwo wypoczynku. Dlatego powinniśmy sprawdzić samą firmę, organizującą kolonie dla dzieci. Istotna jest doświadczona kadra składająca się z osób doświadczonych w pracy z dziećmi. Rodzice powinni mieć możliwość kontaktu z wychowawcami kolonii, a organizator powinien również zapewnić opiekę medyczną. Sama firma powinna figurować w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych. Sprawdźmy to, żeby mieć pewność, że nasze dziecko jedzie na sprawdzony i pewny wypoczynek.

Materiał partnera