Wulkanizacja taśm przenośnikowych na wyciagnięcie ręki

Taśmy przenośnikowe, jaka sama nazwa wskazuje, montowane są na różnego rodzaju przenośnikach, stosowanych w wielu gałęziach przemysłu. Bardzo często, w wielu branżach, bez taśm przenośnikowych, nie byłoby możliwe np. transportowanie danego surowca. Jak to często bywa, gumowe taśmy również podlegają uszkodzeniom i wymagają konserwacji i serwisowania. Wulkanizacja taśm przenośnikowych oraz klejenie taśm przenośnikowych, to jedne z podstawowych usług oferowanych przez firmę Rubbelt. Jeśli zatem chcesz skorzystać z serwisu swoich taśm, warto zwrócić się właśnie do nas. Co oferujemy? Czym są taśmy przenośnikowe i jakie jest ich zastosowanie?

Wszystko o taśmach przenośnikowych

Taśma przenośnikowa czy też transportowa, to produkt, który służy do przenoszenia, transportu i przetransportowywania danego surowca (najczęściej sypkiego) z miejsca na miejsce. Używana jest w różnych miejscach m.in. w zakładach produkcyjnych czy szeroko pojętym przemyśle.

Te gumowe taśmy występują w kilku rodzajach. W przypadku podstawowego materiału sypkiego tj. piasek czy żwir, mowa głównie o taśmach przenośnikowych wieloprzekładkowych tzw. taśmach ogólnego przeznaczenia. Mamy także na rynku taśmy trudnościeralne, olejoodporne i tłuszczoodporne, taśmy specjalne, taśmy progowe oraz taśmy odporne na wysoką temperaturę. Jeśli dobierzemy odpowiedni rodzaj taśmy do konkretnych zadań, możemy być pewni, że uszkodzenia będą następować rzadziej oraz tego, że zapewnimy bezpieczeństwo pracowników.

Same taśmy mają różną długość, mogą być stosowane na różnej powierzchni, ale kluczem są tutaj także wytrzymałe połączenie. Wyróżniamy tu trzy metody takiego łączenia. Pierwsze z nich, obejmuje łączenie za pomocą wulkanizacji taśm przenośnikowych. Metodę wulkanizacji  stosuje się do taśm poniżej 1000 milimetrów. Drugim sposobem jest łączenie taśm przenośnikowych za pomocą klejenia na zimno. Trzecią, stanowią połączenia taśm przenośnikowych mechaniczne.

Zastosowanie taśm

Jak wspomniano, taśmy przenośnikowe mają szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłowych. Spotkamy je zatem w  kopalniach, magazynach, placach budowlanych, liniach produkcyjnych, sortowniach śmieci, żwirowniach, wyrobiskach, cementowniach, elektrowniach, hutach, centrach logistycznych, rolnictwie. Taśmy stosowane są też w maszynach tj. kruszarki czy piaskarki.

Taśmy przenośnikowe prezentują też wiele zalet, do których należą: ekonomiczność, ciągłość pracy, niska awaryjność oraz brak wpływu warunków atmosferycznych na jakość przesyłu.

Rubbelt dla Ciebie

Mimo tego, że taśmy przenośnikowe charakteryzują się niską awaryjnością, zawsze może zdarzyć się sytuacja, gdy będziesz musiał dokonać niezbędnych napraw taśm przenośnikowych. Firma Rubbelt to firma zlokalizowana w Przeworsku, ale realizująca usługi wulkanizacji i prowadząca serwis taśm przenośnikowych na terenie całego kraju.

Wulkanizacja taśm przenośnikowych to główny, lecz nie jedyny element naszej działalności. Prowadzimy klejenie taśmociągów, gumowanie bębnów przenośników taśmowych, oklejanie bębnów napędowych, ochronę gumową konstrukcji stalowych i inne.

Posiadamy szerokie doświadczenie z taśmami przenośnikowymi, podchodzimy do klienta indywidualnie i posiadamy niskie ceny. Prowadzimy pracę na nowoczesnych maszynach, dzięki temu świadczymy usługi na najwyższym poziomie.

Prócz serwisu i napraw, na stronie rubbelt.pl mogą państwo także znaleźć i zakupić różnego rodzaju taśmy przenośnikowe. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Materiał partnera