Wapowanie w Polsce. E-papierosy coraz popularniejsze

Wapowanie, czyli palenie e-papierosów staje się w Polsce coraz bardziej powszechnym zjawiskiem. Wystarczy rozejrzeć się wokół siebie na ulicy – wapują już prawie wszyscy. Skąd wzięła się w naszym kraju aż tak duża popularność wapowania? Powodów jest kilka.

Wapowanie – dlaczego jest tak modne?

Osoby wapujące spotkać można w zasadzie wszędzie: zarówno na ulicy, jak i w kawiarniach, restauracjach a nawet biurach. Osoby, które decydują się na kupno e-papierosa zazwyczaj chcą nim zastąpić tradycyjne papierosy. Jednak nie jest to główny powód rosnącej popularności wapowania.

Niektórzy decydują się na zakup e-papierosa, ponieważ wapowanie wydaje się im bardziej ekologiczne od palenia. Jest w tym sporo prawdy, ponieważ e-papieros nie wydziela dymu a parę wodną. Dodatkowo wapowanie eliminuje problem niedopałków, którymi zaśmiecane są nasze chodniki. Co więcej, e-papierosy wpisują się w trend korzystania z przedmiotów wielorazowego użytku, a to dodatkowo korzystnie wpływa na portfele ich użytkowników – zauważa nasz rozmówca reprezentujący sklep iVape.pl.

Poza wymienionymi przez eksperta zaletami wapowania, wspomnieć trzeba o jeszcze jednej, dla niektórych dość istotnej, a mianowicie o estetyce e-papierosów. Ich designerski wygląd sprawia, że często traktowane są nie tylko jako substytut papierosów, ale wręcz modny gadżet.

Inną cechą przyciągającą Polaków do wapowania jest także zapach wydzielającej się ze-papierosa chmury. Doceniają go szczególnie nałogowi palacze, którzy przez wapowanie pozbyli się nieprzyjemnego zapachu papierosów, który długo utrzymywał się nie tylko na ich ciele i ubraniach, ale i w całym mieszkaniu. Tym samym można pokusić się o stwierdzenie, że wapowanie poprawia komfort życia wielu palaczy.

Wapowanie w Polsce – pociąg do nowoczesnych technologii

Nie da się ukryć, że dla wielu użytkowników e-papierosów widzi w wapowaniu coś więcej, niż sposób na ekologiczne życie i oszczędności. Przekonują się do nich także miłośnicy nowych technologii, którzy z czystej ciekawości chcą przekonać się w jaki sposób działają elektroniczne papierosy. Kilkadziesiąt, a nawet kilkanaście lat temu wizja elektronicznych papierosów była bliższa filmom science fiction, których akcja dzieje się w odległej przyszłości. Teraz do tego typu technologii dostęp może mieć każdy, co bywa kuszące dla wszystkich interesujących się ciekawymi i funkcjonalnymi rozwiązaniami.

To tylko kilka powodów, dla których wapowanie ma w Polsce tylu zwolenników. Trend utrzymuje się w naszym kraju już od jakiegoś czasu i wszystko wskazuje na to, że prędko się nam nie znudzi.

Materiał partnera