waga pokładowa

Wagi firmy VEI do wozideł technologicznych

Wykorzystanie systemów ważenia pokładowego w wozidłach technologicznych ma uzasadnienie ekonomiczne. Bieżąca kontrola masy ładunków ogranicza ryzyko przeładowania, co zapobiega przedwczesnemu wyeksploatowaniu najbardziej obciążonych podzespołów pojazdu, w tym układu przenoszenia napędu. Wybór nowoczesnej wagi pokładowej VEI przynosi użytkownikom znacznie więcej korzyści.

Wagi VEI do wozideł technologicznych

W ofercie włoskiego producenta systemów wagowych VEI znajdziemy szeroką gamę produktów przeznaczonych dla różnych branż i rozmaitych pojazdów oraz maszyn. Aplikacją przeznaczoną do wozideł technologicznych jest system monitorowania załadunku Millenium 5. Stosowanie wagi pokładowej pozwala na zwiększenie efektywności załadunku wozideł i ograniczenie ryzyka przeładowania, co z kolei przekłada się na redukcję zużycia paliwa oraz podzespołów maszyny. Millenium 5 jest jednak wsparciem nie tylko dla operatora. Waga może komunikować się zdalnie ze smartfonem, tabletem lub komputerem, dzięki czemu odczyty mogą być wykorzystane na bieżąco przez pracowników innych działów przedsiębiorstwa, np. do kontrolowania postępów pracy w terenie. Dane z terminala wagowego można też gromadzić na nośniku pendrive i wykorzystać od analiz w późniejszym czasie.

Budowa wagi VEI do wozideł przegubowych i sztywnoramowych

Wagi do wozideł VEI, dostarczane polskim odbiorcom przez firmę ATTR – Automatyka Technik Transportu, mają budowę modułową. Łatwą obsługę systemu zapewnia terminal wagowy umieszczany w kabinie operatora. Pomiarów dokonują oczywiście czujniki. W przypadku wozideł przegubowych dwa czujniki LeadLink montowane są z obu stron podwozia; w systemach dla wozideł sztywnoramowych czujniki obciążenia montuje się na każdym przednim i tylnym amortyzatorze. Drobne różnice dotyczą także zewnętrznego wyświetlacza: w systemie wagowym dla wozideł przegubowych znajduje się wyświetlacz zewnętrzny LCD 3″, wozidła sztywnoramowe mają wyświetlacze LED 10″. Ostatnim elementem systemu Millenium 5 jest duża lampa LED wskazująca postęp załadunku.

Wróćmy na chwilę do kwestii zbierania danych z ważenia. Jak powiedzieliśmy już wcześniej, można wykorzystać je na rozmaite sposoby. System wagowy VEI do wozideł technologicznych okazuje się szalenie przydatnym narzędziem w rękach analityków. Największe korzyści z aplikacji wagowej Millenium 5 można uzyskać używając portalu ipotweb.com, który pozwala na generowanie raportów, obserwację zapasów materiałowych w czasie rzeczywistym czy analizę produkcji i wydajności wozideł.

Materiał partnera