Taxi dla firm

W jakim celu najczęściej zamawiamy taxi?

Zapewne każdy z nas przynajmniej raz w życiu zamawiał taxi. I chociaż wiele osób posiada samochód, okazuje się, że korzystanie z usług korporacji taksówkarskich wciąż cieszy się dużą popularnością. Powrót z imprezy lub pracy? To nie jedyne sytuacje, w których pomoże nam taksówkarz. Zatem kiedy chętnie zamawiamy taxi? Poniżej znajdziecie informacje na ten temat. Ich źródłem jest Raport Polskie Taksówki 2016.

Oferta firm taksówkarskich jest szeroka i obejmuje różne usługi – co pozwala zaspokoić wszystkie potrzeby klientów. Kiedy zamawiamy taxi? Informacje o godzinach, w których zgłaszane jest najwięcej zleceń, częściowo zdradzają, w jakim celu klienci zamawiają taksówki.

Praca i imprezy

Między godziną 9:00 a 10:00 korporacje taksówkarskie wożą najczęściej klientów biznesowych, którzy wybierają się na spotkania służbowe. Z usług przewozu osób korzystają także firmy i instytucje. Taxi dla firm to usługa, której zakres obejmuje obsługę imprez firmowych, konferencji, bankietów i zjazdów.

Według wymienionego na początku raportu wzrost liczby zgłoszeń można zanotować w godzinach od 23:00 do 1:00. Warto wspomnieć, że taksówkarze są rozchwytywani w czasie sylwestra lub świąt. Oznacza to, że wieczorne wyjścia do teatru, kina lub na koncert i trwające do późna imprezy, na których nie brakuje alkoholu, również skłaniają nas do skorzystania z taksówki. Wiele osób prywatnych zamawia także taxi przy okazji takich uroczystości, jak: śluby, chrzciny lub komunie. Chętnie korzystają wtedy z możliwości przewozu dzieci.

Nie tylko przewóz ludzi

W dzisiejszych czasach usługi korporacji taksówkarskich nie ograniczają się tylko do przewozu osób z punktu A do punktu B. Na przykład aby zaspokoić potrzeby klientów z Trójmiasta, firma Neptun Taxi z  Gdańska zajmuje się także szybkim dostarczaniem ważnych przesyłek kurierskich. A dla osób, które chcą zrobić niespodziankę najbliższym, świadczy usługę doręczenia kwiatów lub rozmaitych prezentów.

Co jeszcze klienci chętnie przewożą taksówkami? Często są to przewozy rzeczy. Gdy trzeba przetransportować większy ładunek, wykorzystywane są taxi typu bus, van lub kombi. W ten sposób są też dostarczane dokumenty, a wiele osób korzysta również z możliwości zakupów z dostawą do domu. Wygodne, prawda?

Inne sytuacje, w których korzystamy z taksówek

Co jeszcze skłania nas do skorzystania z taksówki? Według raportu, aż w 40% przypadków pasażerowie zamawiają ją będąc w obcym mieście. Są to osoby, które chcą dotrzeć do ostatecznego celu podróży nie błądząc po drodze. Z tego względu zamawiają taxi na lotnisko lub na dworzec. Prawie 38% stanowią sytuacje, gdy pasażerowie jadą do miejsc, w które trudno dojechać komunikacją miejską. 31% przewozów wymusiło nagłe załamanie pogody.

Taksówkarz może pomóc, gdy mamy problemy z odpaleniem samochodu. Może również zająć się odprowadzeniem lub holowaniem auta. Zdarza się, że kierowca taksówki proszony jest o realizację recept, zwłaszcza przez osoby, które mają trudności z samodzielnym wykupieniem leków w aptece.

Materiał partnera