wyposażenie łazienki w obiekcie użytkowym

W jakie akcesoria wyposażyć łazienkę w obiekcie użytkowym?

Łazienka to przestrzeń, która – niezależnie od tego, gdzie się znajduje – powinna zapewniać każdemu maksimum intymności. Miejsce to powinno być przede wszystkim dobrze zaprojektowane, od samego wejścia sprawiając bardzo dobre, schludne wrażenie. Kwestia samego wyposażenia gra tutaj niemałą rolę, różnego rodzaju przybory toaletowe są przecież niezbędne do utrzymania wysokiego poziomu higieny.

Toalety zlokalizowane w obiektach użyteczności publicznej nie są żadnym wyjątkiem – wymagają one specjalnego, prawdziwie profesjonalnego podejścia do sprawy czystości. Korzysta z nich codziennie ogromna liczba osób, często w biegu, nie obchodząc się zbyt delikatnie z akcesoriami, jakie spotykają na swej drodze. Dlatego tak ważne jest, by w tego typu łazienkach szczegóły zostały dopracowane w jak największym stopniu, z jednej strony zapewniając wysoki komfort gościom, z drugiej zaś wykazując się wyjątkową trwałością, ułatwiając przy tym także zachowanie porządku obsłudze. Niżej, w artykule jaki dla Was przygotowaliśmy zastanowimy się dokładnie, bez których sprzętów nie obejdziemy się w ogólnodostępnych toaletach. Zapraszamy do lektury.

Dozownik mydła

Żadnym zaskoczeniem nie będzie to, że naszą listę zaczynamy od dozownika mydła. Jest on prawdopodobnie najważniejszym akcesorium, z jakim możemy się spotkać. Doskonale zdają sobie z tego sprawę producenci, oferując sprzęt tego rodzaju w mnogich wersjach, mniej lub bardziej zaawansowanych.

Dobrej jakości automatyczne urządzenie – mówi specjalista z firmy FHU SARMATA Robert Jungszybko i sprawnie dostarczy na dłonie odpowiednią ilość płynu, wystarczającą do skutecznego umycia rąk. W żadnym wypadku nie wolno zapomnieć o roli, jaką odgrywa właściwie umiejscowienie dozownika – błędy zaowocują frustracją użytkowników i nieestetycznym rozlewaniem mydła na wszystkie strony.

Elektryczna suszarka do rąk

Elektryczna suszarka do rąk to maszyna, która jeszcze kilkanaście lat temu nie była zbyt częstym widokiem. Obecnie znaleźć ja można w każdej większej łazience. Modele dostępne na rynku różnią się skrajnie od siebie: zasadą działania, mocą, poziomem hałasu i rzecz jasna czasem suszenia. W tym przypadku niezwykle ważna jest estetyka – mamy tu na myśli nie tylko ładne wzornictwo, ale również dbanie przez personel o czystość tego sprzętu.

Podajnik ręczników papierowych

Niezależnie od obecności wyżej wymienionej suszarki, czymś absolutnie niezbędnym będą doskonale wszystkim znane ręczniki papierowe. Prawie nigdy nie umieszcza się ich luzem na blacie przy umywalce, gdyż dużo lepszym rozwiązaniem jest postawienie na bardzo praktyczny dozownik. Może być on mechaniczny bądź elektryczny, w obudowie z tworzywa lub metalu, sam papier występuje natomiast najczęściej w formie składanych na zakładkę listków, czy też równie funkcjonalnych rolek. Podobnie rzecz ma się z montowanymi bezpośrednio w kabinach podajnikami papieru toaletowego, których nie będziemy osobno opisywać.

Odświeżacz powietrza

Zupełnym obowiązkiem osób zarządzających daną toaletą publiczną jest dbanie o to, by wewnątrz niej roznosił się przyjemny, niedrażniący zapach. W trosce o swych gości należy więc zainwestować w wydajne oraz ekologiczne odświeżacze powietrza, neutralizujące przykre wonie i zastępujące je odpowiednio dobraną kompozycją. Co ciekawe, męskie pisuary wyposaża się w specjalne wkładki do pisuarów, które oprócz wymienionych przed chwilą właściwości, doskonale dezynfekują owe sanitarne urządzenie.

Materiał partnera