Maseczki ochronne

W jakich zawodach korzysta się z maseczek ochronnych?          

Kiedyś maseczki ochronne noszone były wyłącznie w zawodach, których obowiązki wiązały się z narażeniem na pyły, gazy i inne substancje zagrażające drogom oddechowym. Obecnie, panująca pandemia koronawirusa i obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, wymusił na pracownikach innego szczebla, konieczność noszenia maseczek również w pracy. W jakich zawodach korzysta się z masek ochronnych? Wyjaśniamy.

Kto musi nosić maseczkę w pracy?

Zgodnie z wydanym rozporządzeniem, osoby przebywająca poza własnym miejscem zamieszkania zobowiązane są do odpowiedniego zasłaniania ust i nosa. Dotyczy to również pracowników w zakładach pracy, biurach i innych miejscach, w których nie ma możliwości zapewnienia odpowiedniego odstępu między pracownikami. Z tego powodu noszenie maseczek ochronnych musi być przestrzegane m.in. w budynkach użyteczności publicznej, takich jak szkoły oraz uczelnie, ale również banki, obiekty handlowe i gastronomiczne, a także ośrodki kultu religijnego i administracji publicznej.

Warto również pamiętać o tym, że całkowity nakaz zasłaniania ust i nosa obowiązuje pracowników, których praca opiera się na bezpośredniej obsłudze klientów, czyli między innymi osoby pracujące w recepcjach hoteli lub obiektów sportowych, sekretariatów, biur obsługi klientów, ale również osób zatrudnionych w obiektach i placówkach handlowych oraz usługowych.

Maska ochronna do pracy – jaką wybrać?

Z racji tego, że maseczka ochronna do pracy będzie noszona niemal każdego dnia, warto zdecydować się na wybór masek gwarantujących możliwość wielokrotnego użytku. Dobrym rozwiązaniem będą maseczki wielorazowe dostępne w ofercie firm takich jak Wybrzeże Zakłady Odzieżowe S.I., które charakteryzują się wysoką wytrzymałością mechaniczną, a także stanowią barierę ochronną przed koronawirusem nie tylko dla użytkowników, ale również dla innych osób przebywających w otoczeniu osób zarażonych. Co więcej, bawełniany materiał masek nie podrażnia skóry, więc bez problemu może być noszony zarówno przez osoby z delikatną i wrażliwą cerą, jak i z alergią.

Maseczki wielorazowe w porównaniu do jednorazowych to również o wiele bardziej oszczędne rozwiązanie, ponieważ bez problemu można je prać w pralce w temperaturze 60 stopni. Dzięki temu zostaną odpowiednio zdezynfekowane, a co więcej maski podczas prania nie mechacą się i nie ulegają zniszczeniom, co powoduje, że posłużą przez długi czas.

Niemniej jednak warto pamiętać o tym, że aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i skuteczną ochronę przed koronawirusem, maseczka wielorazowa noszona w pracy musi prawidłowo przylegać do ust i nosa, a także nie można dotykać jej przedniej powierzchni, ponieważ w takim przypadku istnieje ryzyko przeniesienia wirusa i bakterii na inne powierzchnie użytkowe.

Materiał partnera