akcesoria biurowe

W jaki sposób wybrać dobrego dostawcę akcesoriów do urządzeń biurowych

Podstawą sprawnego funkcjonowania każdej firmy są sprzęty, które obsługują jej bieżącą działalność. Nieodpowiednio dobrane akcesoria do urządzeń biurowych, rozpoczynając od tuszów, tonerów do drukarek, olejów do niszczarek, a kończąc na czymś tak prozaicznym jak długopisy czy ryzy papieru, potrafią skutecznie zdezorganizować pracę biura. Jak zatem wybrać właściwego dostawcę? Czym powinniśmy się kierować?

Istnieje kilka podstawowych kryteriów wyboru firmy, dostarczającej akcesoria biurowe. Można je podzielić na różne kategorie. Pierwsze, to tusze oraz tonery do drukarek, kolejne to folie do laminowania, papier i inne artykuły poligraficzne. Rozglądając się za właściwym usługodawcą, powinniśmy brać pod uwagę między innymi takie czynniki jak czas wykonania zlecenia, jakość produktów, szerokość asortymentu. Ale po kolei.

Liczy się jakość oraz wydajność

Wybierając dostawcę, zwróćmy uwagę na jakość produktów, które oferuje. Odwiedźmy w tym celu jego stronę internetową; z niej dowiemy się, artykuły jakich marek ma on w swoim asortymencie. Należy również zwrócić uwagę, czy wybór jest na tyle szeroki, by spełniał wszystkie nasze ewentualne potrzeby. Warto o tym pomyśleć, aby w przypadku niestandardowego zamówienia, nie trzeba było zmieniać dostawcy. Urządzenia biurowe mają ogromny wpływ na funkcjonowanie firmy – objaśnia pracownik firmy HiCOPY z Gdańska, oferującej asortyment niezbędny w każdym biurze – a odpowiednio dobrane do nich akcesoria zagwarantują redukcję kosztów eksploatacji, co bezpośrednio przekłada się na zwiększenie wydajności pracy.

Cena

Przy doborze odpowiedniego dostawcy akcesoriów do urządzeń biurowych zwróćmy także uwagę na cenę. W tym przypadku nie zawsze niska cena musi oznaczać niską jakość. Renomowani dostawcy, dzięki przynależności do grup zakupowych, które posiadają specjalne warunki współpracy z wiodącymi producentami sprzętów biurowych oraz ich dystrybutorami, mogą zaproponować atrakcyjne ceny oferowanych produktów.

Waga tego kryterium wyboru rośnie wraz z wielkością firmy. Im większe przedsiębiorstwo, tym bardziej rozbudowane ma ono potrzeby, a co za tym idzie, koszt zakupu akcesoriów do urządzeń biurowych będzie większy. Stąd tak ważna jest ich cena.

Terminowość

Nie bez znaczenia, zwłaszcza w biurze, w którym trzeba zachować ciągłość pracy, jest terminowość oraz szybkość realizacji zamówienia. Właściwy dostawca akcesoriów do urządzeń biurowych to taki, który wykona nasze zlecenie w jak najkrótszym czasie. Doskonale bowiem zdaje sobie sprawę, jak bardzo frustrujący musi być nagły brak papieru w samym środku ważnego projektu…

Materiał partnera