Opakowanie na puder w kulkach

W jaki sposób opakowuje się puder w kulkach?

Nie da się zaprzeczyć, że opakowania kosmetyków powinny przyciągać uwagę kupujących. Dlatego też niektóre z nich to prawdziwe dzieła sztuki. Jednak kosmetyk nie tylko ma zdobić toaletkę czy być łatwo namierzany w kosmetyczce. Pudełeczko z kosmetykiem przede wszystkim ma być praktyczne i ułatwiać aplikowanie preparatu. Powinno być również przystosowane do charakteru substancji. Jak opakowuje się puder w kulkach?

Poręczne aplikowanie kosmetyku

Opakowanie oprócz swoich walorów estetycznych powinno być również poręczne i przystosowane do charakteru kosmetyku. Wiadomo, że substancje o konsystencji żelu powinny mieć odpowiedni dozownik, który zabezpiecza przez niekontrolowanymi ubytkami kosmetyku. To samo dotyczy płynnych perfum czy różnego rodzaju toników i płynów micelarnych.

Najłatwiej opakować kosmetyk w sztyfcie, bo wtedy wystarczy odpowiednio dopasowana tuleja. Natomiast więcej problemów dostarczają kosmetyki sypkie. Firmy takie, jak Jan&Tom, dostarczają producentom kosmetyków opakowań, które są odpowiednio dopasowane zarówno do charakteru substancji, jak i gustu użytkowników.

Opakowanie na puder w kulkach ma kształt otwieranego okrągłego pudełeczka. Szczególnie nadaje się ono to tego typu produktu, ponieważ kuleczki swobodnie się w nim przemieszczają, nie osiadając na stałe w kątach. Ma to znaczenie przy aplikacji kosmetyku, która polega na zanurzaniu pędzelka w pudrze i przy jego pomocy przenoszeniu go na skórę. Podczas tej czynności, kuleczki powinny mieć odrobinę luzu (ale nie za dużo, aby się nie uszkodziły), aby można było pobrać optymalną ilość substancji.

Zamykane wieczkiem opakowania okrągłe nadają się również do pudru sypkiego, jak też do prasowanego. W pierwszym przypadku często dodatkowo zaopatrzone są w specjalny dozownik z malutkimi otworami, który uniemożliwia przypadkowe wysypanie się pudru oraz ułatwia pobieranie pędzelkiem odpowiedniej ilości kosmetyku.

Wielofunkcyjność pudru w kulkach

Opakowania na puder w kulkach powinny być funkcjonalne, ponieważ każda dbająca o siebie kobieta używa tego kosmetyku nawet kilka razy dziennie. Puder w kulkach nadaje się do wykończenia makijażu, oraz do brązowania czy rozświetlania poszczególnych partii twarzy. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj kosmetyku zostanie wybrany.

Puder w kulkach produkowany jest w różnych kolorach. Użycie poszczególnych odcieni daje odmiennie efekty. Przykładowo, kolor beżowy dodaje skórze ciepłego odcienia, natomiast perłowe kulki maskują niedoskonałości i rozświetlają cerę. Praktycznie do każdego rodzaju cery, można dopasować odpowiedni puder.

Materiał partnera