Mieszanie pasz

Usługowe mieszanie pasz? Tak, to możliwe!

Wysokiej jakości pasza przeznaczona do bezpośredniego skarmiania, do tego uzyskana z własnych składników, a więc tańsza? Tak, to możliwe dzięki usłudze mieszania pasz, wykonywanej bezpośrednio u rolnika. Usługowe śrutowanie oraz mieszanie zbóż z dodatkami odżywczymi, a także wyładowywanie gotowej mieszanki do silosu lub magazynu – sprawdź, jakie to proste.

Skorzystaj z usługi mieszania pasz i nie przepłacaj

Jakie zalety ma usługa mieszania pasz? Przede wszystkim oszczędności finansowe – sprzedaż zboża wyprodukowanego we własnym gospodarstwie to podwójna strata. Z jednej strony po żniwach ceny skupu są najniższe, z drugiej pojawia się konieczność zakupu gotowej mieszanki z wysoką marżą producenta. Tymczasem pełnoporcjową paszę można przygotować we własnym gospodarstwie, w cenie niższej nawet o kilkaset złotych za tonę niż przy zakupie gotowej paszy. Jak to możliwe?

Usługę mieszania pasz w gospodarstwie oferuje Agripak. W skład zestawu mobilnej mieszalni pasz wchodzi również ciągnik napędzający, dlatego tak naprawdę jedyne, czego potrzeba, to materiał paszowy oraz komponenty białkowe, witaminowe i mineralne. Całą resztą zajmuje się firma oferująca usługę – do tego szybko, bez zbędnego hałasu oraz pyłu.

Co obejmuje usługa mieszania pasz?

W ramach usługi oferowane jest zarówno pobieranie, jak i obróbka oraz transport gotowej paszy do miejsca składowania: pneumatyczne pobieranie i ważenie zboża, śrutowanie na bijakach, precyzyjne mieszanie z możliwością dodawania komponentów, a także wyładunek pneumatyczny w wyznaczone miejsce – do silosu lub magazynu.

Maszyna łącząca śrutownik bijakowy, mieszalnik pasz oraz inne podzespoły umożliwiają śrutowanie ziaren zbóż i kukurydzy, z jednoczesnym ich mieszaniem z dodatkowymi składnikami odżywczymi. Urządzenie rozdrabnia i miesza składniki w taki sposób, by zapewnić jak najwyższą homogeniczność paszy: to sprawia, że jest ona lepiej przyswajalna, a więc zapewnia lepsze wyniki produkcyjne.

Zalety korzystania z usługowego mieszania pasz

Choć zalet korzystania z usługowego mieszania pasz jest kilka, ostatecznie sprowadzają się one do jednego: zysków. Dzięki możliwości skorzystania z mobilnej mieszalni pasz w dowolnym momencie, możemy skorzystać z okazji i zakupić zboże w atrakcyjnej cenie, a następnie wymieszać je z innymi składnikami. Jednocześnie lepsza jakość paszy, to lepsze wyniki produkcyjne, co również przekłada się na zwiększenie zarobków. Nie wspominając o tym, że tak przygotowana pasza jest znacznie tańsza, a skorzystanie z usługi to znaczna oszczędność czasu. A jak wiadomo: czas to pieniądz.

Materiał partnera